Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Divadelní den v Začít spolu

Divadelní den v Začít spolu

Na středu 6. listopadu se naši prvňáčci jistě těšili, protože na ně čekal divadelní den. V ranním kruhu si vytvořili pravidla chování v divadle. A pak se již vyrazilo do divadla Pasáž na pohádku Maxipes Fík. Žáci prožili Fíkovu proměnu z malého štěňátka až do velkého MAXIPSA. Společně s Fíkem navštívili hodinu tělocviku, zpěvu. Plavili se po moři a navštívili Afriku. Nakonec se Fík šťastně vrátil domů, kde na něho čekala jeho kamarádka Ája.

Divadlo se všem líbilo a všichni toužili mít takového velkého kamaráda doma.

Mgr. Ivana Válalová

více info

Právní vědomí - preventivní program

Právní vědomí - preventivní program

V úterý 5. listopadu zavítal mezi žáky osmých tříd příslušník z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, aby je seznámil s pojmy jako je trestný čin, přestupek a kdy k těmto skutkům dochází. Především jim řekl, jaký trest mohou za svoje chování očekávat. Důležitá informace pro osmáky byla, od kolika let je člověk právně zodpovědný a co může nastat, pokud je tzv. mladistvý. S tímto tématem souviselo také užívání návykových látek a závěrem zazněly informace ohledně nebezpečí na sociálních sítích, šikany a kyberšikany.

Mgr. Lenka Zvěřinová

více info

Provoz školy ve středu 6. 11 .2019

Vážení rodiče,


ve středu 6. 11. 2019 bude provoz základní školy a mateřské školy Na Kopcích bez omezení.

Běžný provoz bude zajištěn také ve školní družině, školním klubu a školní jídelně.


Mgr. Vítězslav Bártl

ředitel školy 


 


více info

Stolní tenis

Stolní tenis

V pondělí 4. 11. proběhlo v Hrotovicích okresní kolo turnaje ve stolním tenisu.

Naši školu reprezentovali chlapci Kneslík S.,Vomela T.,Urbánek J. a Kuchař O., za dívky nastoupily Zedníčková A., Pořízová S. a Axmanová D.
Všichni odehráli výborné zápasy a výsledkem bylo 1. místo pro obě družstva a tedy i postup do krajského kola. Všem děkujeme a přejeme další úspěchy.

Ivana Táborská
 
více info

Halloween ve 3.A

Halloween ve 3.A

Ve čtvrtek 31.10. a následující pátek si žáci 3.A užili hodiny angličtiny, protože se věnovali Halloweenu. Naučili se strašidelné říkadlo, kde se střídají slova spojená s tímto anglosaským svátkem. Zahráli si hru BINGO, tam si strašidelnou slovní zásobu dobře pocvičili. Úspěch mělo i anglické video, žáci mohli vidět, jak se ve Velké Británii tento svátek slaví. Závěrečná aktivita DOMINO procvičila gramatiku „There´s/There are“, kterou se nyní v hodinách angličtiny zabýváme.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Exkurze do Znojma

Exkurze do Znojma

Před podzimními prázdninami se sedmé ročníky vydaly poznávat krásy historického Znojma. Exkurzi jsme zahájili procházkou kolem řeky Dyje. Následně jsme zavítali do znojemského podzemí, kde nechyběla ani krátká stezka odvahy při úplné tmě. U rotundy svaté Kateřiny si žáci užili krásný výhled. Díky nádhernému počasí byl celkový dojem ze Znojma ještě umocněn. Žáci si exkurzi užili a domníváme se, že to pro ně byl hezký začátek podzimních prázdnin.

 

Mgr. Vendula Pavlíková

více info

Šikovní řemeslníci z 2. A

Šikovní řemeslníci z 2. A

26. 10. se druháčci vydali do muzea na zámek, aby se zúčastnili vzdělávacího programu „Šikovní řemeslníci“, který připravili pracovníci MKS Třebíč. Během programu se děti seznámily s tím, jak se provozovala některá řemesla v dobách, kdy lidem ještě nepomáhala elektřina. Dozvěděly se, jakou práci dalo lidem vyrobit mouku, upéct chleba nebo ušít šaty. Všichni si také vyzkoušeli, jaká dřina bylo nakládat chléb do pece lopatou.

Ivona Špačková

více info

Beseda s Mgr. Lenkou Bínovou

Beseda s Mgr. Lenkou Bínovou

Ve čtvrtek 7. listopadu 2019 od 16 hodin se na naší škole uskuteční beseda s Mgr. Lenkou Bínovou. Pracuje jako speciální pedagog a pohovoří na téma školní zralosti a připravenosti dětí na školu.

Mgr. Vladimír Otisková

více info

Okrskové kolo v halové kopané

Okrskové kolo v halové kopané
Ve čtvrtek 31.10.2019 proběhlo na ZŠ Horka Domky okrskové kolo v halové kopané. Naši chlapci převážně ze 7. ročníku obsadili v konkurenci dalších 4 základních škol celkové 2. místo. Kluky musím pochválit jednak za kvalitní sportovní výkony, kdy dokázali výsledkově i herně přehrát většinu soupeřů, tak i za výbornou atmosféru, která po celý turnaj panovala. 
 
Naší školu reprezentovali tito žáci: Bednář, Hala, Nestrojil, Pánek (všichni 7.A), Fiala, Kneslík, Kšír, Matějka (všichni 7.B), Tomek (5.A)
 
Mgr. Vojtěch Dvořák
více info

Haloween Projekt AJ - 3. B

Haloween Projekt AJ - 3. B

Čtvrteční dopoledne 31. 10. se třída 3. B proměnila na třídu „strašidelnou“, kde byli k vidění duchové, čarodějnice a čarodějové, kostlivci, upíři a mnoho dalších nadpřirozených bytostí. Výuka anglického jazyka tak byla tentokrát netradiční a nesla se v duchu HALLOWEENU, který se právě v tento den slaví. Žáci se naučili nová slovíčka, poslechli básničku a shlédli video, kde viděli způsob slavení tohoto svátku v anglicky mluvících zemích a důvody, proč se tento svátek slaví. Všem žákům 3. B a rodičům patří velké díky za úžasné kostýmy, které si na tento den připravili.

Mgr. Michaela Komendová

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  |  další >>
strana: 12 / 43   celkem: 421 záznamů