Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Pasování ve školce

Dne 20. 6. 2019 nastal ten slavnostní okamžik, na který jsme se všichni těšili. Předškoláci se měli rozloučit se školkou a ukázat rodičům, co si pro ně pěkného nachystali. Počasí nám až do poslední minuty dělalo trochu potíže, ale v šest hodin, kdy jsme už měli vše nachystáno, se konečně obloha vyjasnila a mohli jsme začít. Děvčata se převlékla do tanečnic z Havaje a kluci do námořníků a příběh mohl začít. Všichni jsme se zaujetím sledovali děj až do konce. Dětem se vystoupení moc povedlo, rodičům ukápla i slzička a na závěr pan ředitel všechny děti pasoval na školáky. Děti se rozloučily i s rodiči a chystaly se na spaní v mateřské školce. Doufáme, že se dětem podaří úspěšný start do školy a přejeme všem hodně úspěchů.

Karla Lavická

 

více info

Výuka metodou CLIL ve 3. A

Výuka metodou CLIL ve 3. A

V průběhu školního roku 2018/2019 se ve třetí třídě odehrály celkem tři projektové dny, které byly vyučovány metodou CLIL.  Jedná se výuku nejazykových předmětů (např. PRV, M, VV, PČ, atd.) v anglickém jazyce. Děti si tak osvojují nejen porozumění AJ, ale učí se i novým vědomostem v rámci předmětu jiného. Paní učitelka si pro děti připravila projekt „Book“, ve kterém se děti naučily nejen nová slovíčka z oblasti přírodovědy (vývojový cyklus motýla), ale také zopakovaly anglická slovíčka dnů v týdnu. Celý projektový den byl motivován populární knihou slavného spisovatele Erica Carla „The Very Hungry Caterpillar“).

Dalším projekt s názvem „The Seasons“ proběhl v listopadu. Projekt trval celý den a děti si v něm procvičily roční období a slovíčka s tímto tématem spojené. Celý den provázely hry, anglické soutěže, písničky a tance, výtvarné ztvárnění společného stromu. Výstupem bylo vytvoření tzv. lapbooku, tedy knihy, která obsahuje různé informace, miniknížečky, skládačky a hry, díky kterým děti tuto látku lépe pochopí. Výuka probíhala 4 vyučovací hodiny.

Třetím a posledním projektem v tomto školním roce byl projekt s názvem „Animals“. V prosinci 2018 totiž nadělil Ježíšek dětem anglickou knihu „The Greedy Goat“ od českého autora Petra Horáčka. Děti pracovaly s knihou, vyhledávaly ve slovnících neznámá anglická slovíčka. Díky knížce si zopakovaly dny v týdnu, barvy, ale i členy rodiny a názvy zvířátek. Cílem bylo tzv. „reading“, tedy čtení a odbourání strachu z toho, že děti nezvládnou přečíst knihu v cizím jazyce. Po projektovém vyučování byl každý žák schopen tuto knihu přečíst svým kamarádům bez jediné chybičky.

Všechny projekty vyučované touto metodou sklidily u dětí veliký úspěch a nadšení. V dalším školním roce budeme výukou CLIL určitě pokračovat.

Mgr. Denisa Hudková a žáci 3. A


více info

Korejský dobrovolnický program 2019

Korejský dobrovolnický program 2019

Naše škola se zapojila do Korejského dobrovolnického programu 2019 Hydro & Nuclear Power Corp. (KHNP), který na Třebíčsku zaštiťuje již třetí rok Dobrovolnické centrum STŘED.

Třicet devět korejských dobrovolníků naši školu navštíví ve středu 26. června. Připravili si pro žáky 8. a 9. tříd bohatý program. Seznámí je s vědeckými a inženýrskými principy ekologicky šetrné energetiky a sestaví spolu mini solární auto. Pak si vyrobí tzv. Jegi, což je asijská obdoba hakisaku.

Den vyvrcholí Korejským kulturním představením, kde studenti před celou školou představí korejské tradiční i moderní tance, písně a bojové umění. Program zakončí workshop, který je pro žáky překvapením a budeme Vás o něm informovat v dalším článku.

více info

Školní výlet 1. A a 4. B

Ve čtvrtek 20. 6. se prvňáci se čtvrťáky vydali na výlet do nedalekého zámečku v Budišově. Cesta byla docela dobrodružná, protože se cestovalo autobusem i vlakem. V zámečku si obě třídy se zájmem prohlédly expozici vycpaných zvířat z různých částí světa, z nichž některá patří mezi ohrožené nebo již vyhynulé druhy. Po prohlídce a zakoupení suvenýrů se ještě všichni občerstvili v nedaleké samoobsluze a už jsme vyrazili na cestu domů.

Iveta Petráňková a Ivona Špačková

více info

Rekreační středisko Bransouze - výlet 7. A

Třída 7. A se letos vypravila do rekreačního střediska v Bransouzích, vlak žákům zastavil v Přímělkově, poté dlouhou procházkou přes zříceninu Rokštejn dorazili ke svému ubytování. Děti následně po ubytování na pokojích trávily svůj volný čas v bazénu nebo menších atrakcích vedle něj. Den ukončily chutnou večeří a táborákem. Další den probíhal podobně velkou procházkou na Jalovec, koupáním v bazénu a stezkou odvahy. Poslední středeční den děti zakončily snídaní a cestou na vlak. Všichni včetně učitelů si tento třídenní výlet moc užili.

Všem zúčastněným děkuji za bezproblémový výlet!!!

Mgr. Eva Vomelová

více info

A Day in the City 21.6.2019

Jen několik dní před koncem školního roku měla skupina dvanácti žáků osmého ročníku naší školy příležitost prožít celé dopoledne v „anglickém městě“. V rámci projektu, který připravili studenti 3. ročníku Katolického gymnázia Třebíč, si osmáci vyzkoušeli konverzaci v angličtině na téma cestování, návštěva kina, lékaře a restaurace nebo nakupování. Projekt byl velmi přínosný nejen pro naše žáky, ale jistě i pro budoucí maturanty, kteří si vyzkoušeli profesi svých vyučujících a prakticky si ověřili své dovednosti v anglickém jazyce. Velmi děkujeme panu řediteli Katolického gymnázia Třebíč i vyučujícím za skvěle připravený projekt a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Ivona Špačková

více info

Školní výlet 6. A, 8. B, 9. B

Ve středu 19.6 se žáci a žákyně 6. A, 8. B a 9. B zúčastnili dvoudenního výletu v Dětském táboře v Biskupicích, který láká k využití mnoha sportovních atrakcí. Počasí nám i přes noční bouřku po celou dobu přálo, takže děti využily nejen sportovní hřiště na tenis, nohejbal či fotbal, ale zahrály si i turnaj v plážovém volejbale. Nicméně díky téměř tropickému počasí, trávily děti většinu času v místním bazénu, který si žáci moc užili. Všichni se vrátili spokojeni a unaveni domů a těší se na další podobný výlet v dalším školním roce.

Mgr. Michaela Komendová

 Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info

Školní výlet 2. tříd

Ve čtvrtek 20. 6. 2019 se žáci 2. tříd vypravili autobusem na výlet do jihlavské zoo. Po prohlídce zvířat čekal na děti výukový program Zoo v krabici II. Děti se při něm dozvěděly zajímavé informace o medvědech, drápkatých opicích, papoušcích, tygrech nebo hadech. Také měly možnost prohlédnout si pírka papoušků, tygří a medvědí kůži nebo svléknutou hadí kůži. Výlet se vydařil a děti se domů vrátily spokojené.

Mgr. Lenka Červeňová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info

Školní výlet 7. B a 6. B

Žáci 7. B a 6. B strávili 3 dny v rekreačním středisku Pod Templštýnem. Nejdříve je čekala cesta údolím řeky Jihlavy do areálu. Po obědě, odpoledním klidu a svačině vyrazili na zříceninu hradu Templštejn. Výstup byl sice náročnější, ale pohled z vyhlídky na okolní přírodu, skály a řeku stál za to. Protože počasí bylo opravdu letní, využila většina možnost koupání ve 2 bazénech přímo v areálu. Nejvíce byla využívána travnatá plocha mezi chatkami, kde se hrála vybíjená nebo fotbal. K aktivnímu odpočinku lákalo také dětské hřiště. Během dalšího dne, kdy sluníčko nezalézalo za mraky, si žáci užívali vodních radovánek. A jaký by to byl výlet bez táboráku? Na ten museli nejdříve získat dřevo, někteří prokázali svoje dovednosti se sekerou a pilkou. U večerního ohně se dozvěděli, jak správně oheň rozdělávat. Po setmění proběhla stezka odvahy. Třetí den se po snídani všichni sbalili, uklidili chatky a vydali se směrem k Biskoupkám, kde již na ně čekal autobus a odvezl je zpět do Třebíče.

Lenka Zvěřinová a Zuzana Dreslerová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info

Outdoor Resort Březová - výlet 3. tříd

Třeťáci se letos vydali na jednodenní výlet na Březovou, středisko plné lanových aktivit. Připraven byl pro ně program s názvem „Angry Birds“ – Velká loupež. Hned na začátku byly děti rozděleny do dvou týmů a začala velká série dobrodružství, ve kterých musely prokázat odvahu, šikovnost, všímavost, ale také hodně zapojit svoje hlavičky. Jedna aktivita střídala druhou. Děti navštívily lezeckou stěnu, dětský lanový park s tajným úkolem, dětský zážitkový park s bludištěm, skluzavkami, překážkami a tobogány (ano, i paní učitelky nezůstaly pozadu a některé atrakce si vyzkoušely), bungee trampolíny a střelbu plyšovými Angry Birds z obřího praku. Výlet se všem moc líbil.

 Mgr. Denisa Hudková

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  |  další >>
strana: 17 / 43   celkem: 421 záznamů