Spolupráce 1. a 5.A

Ve středu 14.3.2018 si společně zopakovali a procvičili dopravní značky  žáci 1. a 5. A. Starší spolužáci naučili prvňáčky pracovat s interaktivní tabulí, třídili s nimi dopravní značky. Společně si vyrobili semafor. Za svou snahu dostali prvňáčci reflexní samolepku. Páté A patří velké poděkování za bezvadnou spolupráci.

Mgr. Božena Moltašová

Festival Jeden svět na naší škole

V pátek 23. března proběhlo na naší škole promítání filmů, které jsou součástí filmového festivalu Jeden svět. Žáci 4. – 6. ročníku mohli zhlédnout hned tři filmy.

Parlament připravuje celoškolní projekty

Ve středu 21. 3. 2018 dobrovolníci z Žákovského paramentu Na Kopcích připravovali pro naši školu pomůcku na zajímavý projekt s historickou tematikou. Jedná se o „Husovy stopy“ (více se o projektu dočtete na www.husovystopy.cz). Žáci prvního i druhého stupně se tak mohou hravou formou výuky dozvědět něco o hodnotách, které ve svém učení zmiňoval mistr Jan Hus.

Neztrácej čas!

V pondělí 19. března absolvovali žáci 6. ročníku první část preventivního programu s názvem Neztrácej čas!

St. Patrick´s Day

Dne 15. 3 se žáci sedmého ročníku seznámili se svátkem St. Patrick´s Day, který se slaví kažoročně 17.3. v anglicky mluvících zemích na počest sv. Patrika, patrona Irska.

Jak předcházet nebezpečným situacím

Dne 14. března strávili žáci 9. třídy 2 vyučovací hodiny se členy Městské policie Třebíč. Dozvěděli se například, kde všude městská policie působí, jaká má oprávnění a funkce. Připomněli si, do jakých nebezpečných situací se mohou v životě dostat a jak se mají v těchto situacích zachovat - např. stopování, cesta autobusem v nočních hodinách, chůze noční ulicí apod. Na závěr si mohli vyzkoušet některé obranné hmaty a chvaty.

Okresní kolo chemické olympiády

V úterý 6. března se žák naší školy zúčastnil okresního kola chemické olympiády na gymnáziu v Třebíči. Obsadil nádherné 4. místo a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme a držíme palce.

PaedDr. Jana Ženíšková

Školní kolo biologické olympiády

V úterý 13. března proběhlo v učebně přírodopisu školní kolo biologické olympiády. Tématem letošního ročníku byl „Pohyb“.

Okresní kolo vybíjené

Dne 6. 3. 2018 se konalo okresní kolo vybíjené v kategorii dívky 4. - 5. tříd na ZŠ Horka – Domky.

Školní kolo chemické olympiády

V únoru se uskutečnilo školní kolo chemické olympiády.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  |  další >>