Okresní kolo chemické olympiády

V pátek 1. března Lukáš Dokulil z 9. B úspěšně reprezentoval naši školu v okresním kole chemické olympiády, která se konala na gymnáziu v Třebíči. V praktické i teoretické části si vedl velice dobře.

PaedDr. Jana Ženíšková

Projekt 2. A – Lidské tělo

V pátek 1. 3. 2019 si žáci 2.A vyzkoušeli své znalosti o lidském těle. Dozvěděli se i plno nových věcí, vyzkoušeli si práci a komunikaci ve skupině. Společně popisovali části lidského těla, počítali příklady, které se týkaly zdraví a nemocí. Dozvěděli se i informace o zdravém životním stylu, vyzkoušeli si ošetření poranění při úrazu.

Práce děti bavila a uvědomily si, že o své tělo se musí dobře starat.

Mgr. Božena Moltašová

Preventivní program „Dětská práva“

27. 2. 2019 přišli za dětmi z 5. ročníku pracovníci OSPOD v Třebíči. Dvouhodinový program o právech dítěte žáky zaujal. Mnozí ani netušili, co všechno práce sociálního pracovníka zahrnuje. I po skončení programu jsme na dané téma dále diskutovali.

Celou akci pozorně „sledovali“ také černobílí The Beatles. :-)

Za návštěvu i nové informace děkujeme Ivetě, Karolíně, Marii, Tereze a Michalovi.

Mgr. Václava Nešpůrková

Návštěva Anthroposu

Ve čtvrtek 28. 2. se žáci 4.A a 4. B vypravili do dob dávno minulých. Autobus se vydal směrem do Brna, kde se nachází pavilon Anthropos. Zde měli žáci možnost shlédnout řadu rekonstrukcí prostředí i života paleolitických lovců a sběračů. Nejvíce však zaujal vycpaný mamut v životní velikosti, který je obklopen přirozeným přírodním prostředím. Prohlídka byla doplněná o výklad, zaujetí žáků o toto téma pravěku, vedlo i k mnoha dotazům, na které se jim dostalo výstižných odpovědí. Všichni se dozvěděli spoustu informací o naší minulosti a shodli se na tom, že jsou rádi, že mohou žít v dnešní době.

Mgr. Ivana Válalová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

5. ročníky navštívily Planetárium a hvězdárnu Brno

Dne 21. 2. 2019 navštívili žáci 5. ročníků Planetárium a hvězdárnu Brno. Zúčastnili se promítání hvězdné oblohy a při zhlédnutí výukového programu „Země v pohybu“ se dozvěděli, co vše se uvnitř naší planety odehrává a proč je naše Země vhodná pro život.

Mgr. Dana Konečná, Mgr. Václava Nešpůrková

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

Lyžařský výcvikový kurz

V týdnu od 17. do 22. února 2019 se zúčastnilo 46 žáků naší školy lyžařského kurzu v Javorníkách ve Ski areálu Kohútka. Celý týden vládly ideální sněhové podmínky, a proto jsme si lyžování opravdu užili.

Žáci byli rozděleni do družstev a každý den probíhal výcvik na lyžích za vzorného dohledu instruktorů a pomoci zdravotníka. Týden výcviku byl završen závody ve slalomu, který všichni účastníci kurzu zvládli na jedničku.

Děkuji všem za bezproblémový a povedený lyžařský kurz!!!

Mgr. Eva Vomelová

KARNEVAL

V sobotu 9. února 2019 ožila školní jídelna karnevalovým rejem, který připravily vychovatelky ze školní družiny a školního klubu při naší základní škole. Ve 14.00 hodin proběhlo přivítání a představení masek, první krátký tanec a následovalo kouzelnické vystoupení. Po kouzelném vystoupení následoval tanec a rozmanité soutěže, například koštětová, chytání rybek, slalom s míčkem ,tanec s míčkem a potom se tančilo a tančilo. Sladké odměny i pěkné dárky nikoho neminuly. O výborné občerstvení se opět zasloužily paní kuchařky z naší kuchyně.

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Ve středu 20. února 2019 se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády, která je rozdělena do tří částí (práce s atlasem, bez atlasu a praktické úkoly).

Do okresního kola jsou zváni nejlepší řešitelé školních kol. Naši školu úspěšně reprezentovala v kategorii A (6. ročník) Veronika Bartošová, která v okresním kole obsadila 17. místo v konkurenci 28 soutěžících.

Mgr. Hana Komendová

Presidents´ Day – Projekt AJ

Žáci 9. tříd se v rámci výuky anglického jazyka dne 18. 2. zúčastnili projektu Presidents´Day - Den amerických prezidentů, kdy se seznámili s historií vzniku tohoto svátku a s tradicemi s nimi spojeného. Podívali se na video, zasoutěžili si a pomocí pracovních listů si osvojili odpovídající slovní zásobu. Žáci si projekt moc užili a těší se na další.

Mgr. Michaela Komendová

Projekt AJ – St. Valentine´s Day

Dne 14. 2. se v šestých třídách uskutečnil projekt AJ – St. Valentine´s Day. Děti si řekly základní informace o tomto svátku, naučily se, kdo to byl sv. Valentýn a připomněly si různé symboly, které k tomuto svátku zamilovaných patří. Formou her, pracovních listů a písniček se naučily plno nových frází a slovíček, která jistě využijí i nadále.

Mgr. Michaela Komendová a Mgr. Eva Vomelová

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36  |  další >>