Hrou proti AIDS

Ve středu 28. 11. 2018 se žáci 8. ročníku zúčastnili preventivní akce s názvem Hrou proti AIDS. Chlapci a dívky byli rozděleni do smíšených družstev a na čtyřech stanovištích plnili úkoly, které se týkaly problematiky pohlavních nemocí, zejména AIDS. Formou her a kvízů se zaměřili zejména na nebezpečí nákazy a přenosu pohlavních nemocí a seznámili se s možnostmi ochrany před těmito nemocemi.

Tuto velmi poutavou a zajímavou akci pro žáky naší školy připravily pracovnice Státního zdravotního ústavu z Jihlavy.

Mgr. Zuzana Dočekalová

Workshop s drumbeny

Ve středu 28. listopadu naši školu navštívil pan Zdeněk Roller - autor písní, multiinstrumentalista a lektor hudebních workshopů. Akce se zúčastnily některé třídy z 1. stupně ZŠ. Děti se seznámily jak s drumbeny, tak s nejstarším hudebním nástrojem zvaným didgeridoo. Pan Roller nám dokonce předvedl, že není nutné vlastnit takový nástroj, ale můžeme si ho "vyrobit" například z trubice od vysavače. Program byl perfektně promyšlený a nejen dětem se líbil. I paní učitelky se do hry na bubny zapojily a moc si to užily.

Velké poděkování patří paní učitelce Nešpůrkové, že pro naše žáky tuto akci zajistila.

Výuka metodou CLIL ve 3. A

Děti ze 3. A se tento týden již podruhé zúčastnily výuky v anglickém jazyce, jež provázela metoda CLIL. A co to ten CLIL vůbec je? Jedná se výuku nejazykových předmětů (např. PRV, M, VV, PČ, atd.) v anglickém jazyce. Děti si tak osvojují nejen porozumění AJ, ale učí se i novým vědomostem v rámci předmětu jiného. V září se žáci 3. A učili o cyklu vývoje motýla. Celým dnem je provázela populární kniha od spisovatele Erica Carla - The Very Hungry Caterpillar.

Tentokrát si pro ně paní učitelka připravila téma "The Seasons", tedy čtyři roční období. Motivačním prvkem bylo vytvoření anglického "lapbooku" - knihy, která obsahuje různé informace, miniknížečky, skládačky a hry, díky kterým děti tuto látku lépe pochopí. Výuka probíhala 4 vyučovací hodiny. Žáci si zahráli hry, naučili se mnoho nových slovíček, zazpívali si písničku, kterou doplnili i o tanec a mnoho dalšího. Během tohoto projektu si žáci zopakovali i to, co už dobře znají - měsíce v roce, oblečení, barvy, fráze, atd.

Celý den probíhal v příjemné atmosféře. Výsledné "lapbooky" se dětem velice povedly, a tak si je pyšně odnášely domů. Výuka CLILu ve 3. A rozhodně nekončí. Už teď si paní učitelka chystá nová témata.

Třeťáci navštívili Galerii Franta

V úterý 20. listopadu se žáci třetích tříd vydali do města, kde na ně čekal program v Galerii Franta. Program, který byl pro žáky připraven, se nazýval "Poprvé v galerii" a pro naše třídy 3. A a 3. B to opravdu platilo - byla to naše úplně první návštěva výstavy obrazů. Po důkladném prozkoumání všech děl třebíčského rodáka Františka Mertla děti plnily různé úkoly. Společně jsme se naučili, jak se v galerii chovat a jaké chování je v galerii nepřípustné, dále jsme se dozvěděli něco o míchání barev a základních pojmech (například jaký je rozdíl mezi portrétem a autoportrétem, jak vypadá malířova pracovna, atd.). V závěru programu děti ve skupinách vytvořily vlastní díla na velké archy papíru, které poté v galerii i vystavily. Z návštěvy jsme byli všichni nadšení.

Pokud jste v Galerii Franta ještě nebyli, neváhejte ji navštívit!

Mgr. Denisa Hudková

„MYANMAR – divoká cesta do Barmské říše“

V úterý 20. listopadu 2018 se žáci 2. stupně zúčastnili populárně vzdělávacího pořadu „Myanmar – divoká cesta do Barmské říše“. Členové agentury Planeta Země 3000 v čele s Adamem Lelkem připravili fascinující podívanou plnou fotografií, názorných animací, videosekvencí, map a didaktických nákresů z dobrodružné cesty po Myanmaru, kde navštívili největší město Yangon, dále nynější hlavní město Neipyijto, kterému se kvůli malému počtu obyvatel přezdívá město duchů, velmi srdečné a přátelské domorodé obyvatelstvo a nádherné zlatem zdobené budhistické chrámy.

Mgr. Hana Komendová

WORKSHOP PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ

Mgr. Hana Otevřelová

Ve čtvrtek 29.listopadu 2018 v 16-18h se uskuteční workshop (beseda) pro rodiče předškoláků se speciláním pedagogem - Mgr. Hanou Otevřelovou.

Mgr. Vladimíra Otisková

Florbal - starší žáci - 3. místo

V pondělí 19. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu starších žáků. Družstvo našich chlapců (8. a 9. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo pěkné 3. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Husova Nám., ZŠ Březník a KG Třebíč; remíza se ZŠ Tasov; prohra se ZŠ Benešova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Eva Vomelová

Florbal

V úterý 13. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu mladších žáků. Družstvo našich chlapců (6. a 7. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo jenom díky horšímu skóre pěkné 4. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Mohelno, ZŠ Tasov a KG Třebíč; remíza se ZŠ Husova Náměšť; prohra se ZŠ Bartuškova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Hana Komendová

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33  |  další >>