Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

A Day in the City 21.6.2019

Jen několik dní před koncem školního roku měla skupina dvanácti žáků osmého ročníku naší školy příležitost prožít celé dopoledne v „anglickém městě“. V rámci projektu, který připravili studenti 3. ročníku Katolického gymnázia Třebíč, si osmáci vyzkoušeli konverzaci v angličtině na téma cestování, návštěva kina, lékaře a restaurace nebo nakupování. Projekt byl velmi přínosný nejen pro naše žáky, ale jistě i pro budoucí maturanty, kteří si vyzkoušeli profesi svých vyučujících a prakticky si ověřili své dovednosti v anglickém jazyce. Velmi děkujeme panu řediteli Katolického gymnázia Třebíč i vyučujícím za skvěle připravený projekt a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Ivona Špačková

více info

Školní výlet 6. A, 8. B, 9. B

Ve středu 19.6 se žáci a žákyně 6. A, 8. B a 9. B zúčastnili dvoudenního výletu v Dětském táboře v Biskupicích, který láká k využití mnoha sportovních atrakcí. Počasí nám i přes noční bouřku po celou dobu přálo, takže děti využily nejen sportovní hřiště na tenis, nohejbal či fotbal, ale zahrály si i turnaj v plážovém volejbale. Nicméně díky téměř tropickému počasí, trávily děti většinu času v místním bazénu, který si žáci moc užili. Všichni se vrátili spokojeni a unaveni domů a těší se na další podobný výlet v dalším školním roce.

Mgr. Michaela Komendová

 Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info

Školní výlet 2. tříd

Ve čtvrtek 20. 6. 2019 se žáci 2. tříd vypravili autobusem na výlet do jihlavské zoo. Po prohlídce zvířat čekal na děti výukový program Zoo v krabici II. Děti se při něm dozvěděly zajímavé informace o medvědech, drápkatých opicích, papoušcích, tygrech nebo hadech. Také měly možnost prohlédnout si pírka papoušků, tygří a medvědí kůži nebo svléknutou hadí kůži. Výlet se vydařil a děti se domů vrátily spokojené.

Mgr. Lenka Červeňová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info

Školní výlet 7. B a 6. B

Žáci 7. B a 6. B strávili 3 dny v rekreačním středisku Pod Templštýnem. Nejdříve je čekala cesta údolím řeky Jihlavy do areálu. Po obědě, odpoledním klidu a svačině vyrazili na zříceninu hradu Templštejn. Výstup byl sice náročnější, ale pohled z vyhlídky na okolní přírodu, skály a řeku stál za to. Protože počasí bylo opravdu letní, využila většina možnost koupání ve 2 bazénech přímo v areálu. Nejvíce byla využívána travnatá plocha mezi chatkami, kde se hrála vybíjená nebo fotbal. K aktivnímu odpočinku lákalo také dětské hřiště. Během dalšího dne, kdy sluníčko nezalézalo za mraky, si žáci užívali vodních radovánek. A jaký by to byl výlet bez táboráku? Na ten museli nejdříve získat dřevo, někteří prokázali svoje dovednosti se sekerou a pilkou. U večerního ohně se dozvěděli, jak správně oheň rozdělávat. Po setmění proběhla stezka odvahy. Třetí den se po snídani všichni sbalili, uklidili chatky a vydali se směrem k Biskoupkám, kde již na ně čekal autobus a odvezl je zpět do Třebíče.

Lenka Zvěřinová a Zuzana Dreslerová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info

Outdoor Resort Březová - výlet 3. tříd

Třeťáci se letos vydali na jednodenní výlet na Březovou, středisko plné lanových aktivit. Připraven byl pro ně program s názvem „Angry Birds“ – Velká loupež. Hned na začátku byly děti rozděleny do dvou týmů a začala velká série dobrodružství, ve kterých musely prokázat odvahu, šikovnost, všímavost, ale také hodně zapojit svoje hlavičky. Jedna aktivita střídala druhou. Děti navštívily lezeckou stěnu, dětský lanový park s tajným úkolem, dětský zážitkový park s bludištěm, skluzavkami, překážkami a tobogány (ano, i paní učitelky nezůstaly pozadu a některé atrakce si vyzkoušely), bungee trampolíny a střelbu plyšovými Angry Birds z obřího praku. Výlet se všem moc líbil.

 Mgr. Denisa Hudková

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info

Nabídka certifikovaných testů z AJ

Zkoušky Cambrigde English YLE Movers

Nabídka certifikovaných testů z AJ

Žáci ZŠ Na Kopcích v Třebíči měli během tohoto školního roku možnost vyzkoušet si jazykové zkoušky Cambridge YLE Movers a obdržet tak certifikát, který je uznávaný po celém světě. Tato zkouška odpovídá úrovni A1, proto na ni byli vybráni žáci pátého a šestého ročníku. Tato zkouška, kterou žáci absolvovali dne 15. 6. 2019 na ZŠ Benešova, se skládá ze tří okruhů – čtení a psaní, poslech a mluvení. Na zkoušku se žáci připravovali od dubna. Příprava se konala jednou týdně a výuka byla sestavena tak, aby žáky bavila a zároveň se mnohé naučili. Každou lekci si žáci vyzkoušeli různé typy poslechů, rozšířili si slovní zásobu a naučili se, jak v textu vyhledat ty nejdůležitější informace. Celou dobu byli žákům poskytnuty materiály z učebnic Get ready for Movers od nakladatelství Oxford, které na tytu zkoušku výborně připraví a cvičení jsou velmi podobná jako ve finální zkoušce.

Zkoušky se zúčastnilo celkem 13 žáků a certifikáty o jejím zvládnutí děti obdrží na konci srpna.

Po celou dobu škola ZŠ Na Kopcích Třebíč spolupracovala s jazykovou školou P.A.R.K., která tuto zkoušku organizovala a která patří mezi autorizovaná centra pro pořádání zkoušek Cambridge English.

Mgr. Michaela Komendová

více info

Školní výlet 4. A

Ve čtvrtek 20. června se žáci a žákyně 4. A místo do školy vydali na vlakové nádraží v Třebíči. Odtud se vypravili do velikého města Brna. Cesta vlakem příjemně ubíhala a než se žáci nadáli, ocitli se na hlavním nádraží v Brně. Tam byl tedy šrumec. Šalina je pak dovezla do vědecko-zábavného parku VIDA. Zde si při zkoušení různých pokusů každý přišel na své. Cestu zpět si opět žáci užili ve vlaku. Výlet se vydařil a všichni se domů vrátili spokojeni a plni různých vědecko-technických dojmů.

Mgr. Ivana Válalová

více info

T-Mobile Olympijský běh

Ve středu 19. června na naší škole proběhla již tradiční akce T-Mobile Olympijský běh 2019. Tímto jsme se připojili k oslavám Mezinárodního olympijského dne spolu s dalšími asi 300 školami České republiky. V 10h byl odstartován hromadný závod, jehož cílem bylo uběhnout nebo ujít 1000m na našem atletickém oválu. Do pohybu s viditelnou dobrou náladou se dali všichni přítomní žáci školy a připojili se tak k hlavní myšlence celé akce: „Hýbat se pro radost, být férový, kamarádský a snažit se překonávat sám sebe.“

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Školní výlet 9. A

Dne 19 . 6. 2019 se třída 9. A vydala na školní výlet do Brna - Soběšic. Vlakem jsme se z Třebíče přesunuli do Brna, tramvají jsme pokračovali do Brna – Řečkovic. Další cestu jsme absolvovali pěšky. Odreagování, napětí, dobrodružství a vyřádění zažili žáci při tříhodinové hře paintballu. Do Brna jsme se vrátili pěšky a vlakem pak zpět do Třebíče. Prožili jsme společně krásný adrenalinový den a všichni už se těší na letní prázdniny.

Ing. Lenka Rybníčková

více info

Školní výlet 5. ročníků do ZOO Brno

Dne 18. 6. 2019 se žáci 5. ročníků vypravili na školní výlet do Zoologické zahrady v Brně. Pracovníci pro ně měli připravený výukový program „Od rovníku k pólu“ o životě zvířat v různých podnebných pásech. Následovala prohlídka zoo, kde děti měly možnost zhlédnout různé druhy zvířat, např. pandu červenou, klokany, medvěda, žirafy, orla bělohlavého,… Výlet se všem líbil.

Mgr. Dana Konečná, Mgr. Václava Nešpůrková

 

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44  |  další >>
strana: 19 / 44   celkem: 436 záznamů