Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Workshop s drumbeny

Ve středu 28. listopadu naši školu navštívil pan Zdeněk Roller - autor písní, multiinstrumentalista a lektor hudebních workshopů. Akce se zúčastnily některé třídy z 1. stupně ZŠ. Děti se seznámily jak s drumbeny, tak s nejstarším hudebním nástrojem zvaným didgeridoo. Pan Roller nám dokonce předvedl, že není nutné vlastnit takový nástroj, ale můžeme si ho "vyrobit" například z trubice od vysavače. Program byl perfektně promyšlený a nejen dětem se líbil. I paní učitelky se do hry na bubny zapojily a moc si to užily.

Velké poděkování patří paní učitelce Nešpůrkové, že pro naše žáky tuto akci zajistila.

Mgr. Denisa Hudková

více info

Výuka metodou CLIL ve 3. A

Děti ze 3. A se tento týden již podruhé zúčastnily výuky v anglickém jazyce, jež provázela metoda CLIL. A co to ten CLIL vůbec je? Jedná se výuku nejazykových předmětů (např. PRV, M, VV, PČ, atd.) v anglickém jazyce. Děti si tak osvojují nejen porozumění AJ, ale učí se i novým vědomostem v rámci předmětu jiného. V září se žáci 3. A učili o cyklu vývoje motýla. Celým dnem je provázela populární kniha od spisovatele Erica Carla - The Very Hungry Caterpillar.

Tentokrát si pro ně paní učitelka připravila téma "The Seasons", tedy čtyři roční období. Motivačním prvkem bylo vytvoření anglického "lapbooku" - knihy, která obsahuje různé informace, miniknížečky, skládačky a hry, díky kterým děti tuto látku lépe pochopí. Výuka probíhala 4 vyučovací hodiny. Žáci si zahráli hry, naučili se mnoho nových slovíček, zazpívali si písničku, kterou doplnili i o tanec a mnoho dalšího. Během tohoto projektu si žáci zopakovali i to, co už dobře znají - měsíce v roce, oblečení, barvy, fráze, atd.

Celý den probíhal v příjemné atmosféře. Výsledné "lapbooky" se dětem velice povedly, a tak si je pyšně odnášely domů. Výuka CLILu ve 3. A rozhodně nekončí. Už teď si paní učitelka chystá nová témata.

Mgr. Denisa Hudková

více info

Třeťáci navštívili Galerii Franta

V úterý 20. listopadu se žáci třetích tříd vydali do města, kde na ně čekal program v Galerii Franta. Program, který byl pro žáky připraven, se nazýval "Poprvé v galerii" a pro naše třídy 3. A a 3. B to opravdu platilo - byla to naše úplně první návštěva výstavy obrazů. Po důkladném prozkoumání všech děl třebíčského rodáka Františka Mertla děti plnily různé úkoly. Společně jsme se naučili, jak se v galerii chovat a jaké chování je v galerii nepřípustné, dále jsme se dozvěděli něco o míchání barev a základních pojmech (například jaký je rozdíl mezi portrétem a autoportrétem, jak vypadá malířova pracovna, atd.). V závěru programu děti ve skupinách vytvořily vlastní díla na velké archy papíru, které poté v galerii i vystavily. Z návštěvy jsme byli všichni nadšení.

Pokud jste v Galerii Franta ještě nebyli, neváhejte ji navštívit!

Mgr. Denisa Hudková

více info

„MYANMAR – divoká cesta do Barmské říše“

V úterý 20. listopadu 2018 se žáci 2. stupně zúčastnili populárně vzdělávacího pořadu „Myanmar – divoká cesta do Barmské říše“. Členové agentury Planeta Země 3000 v čele s Adamem Lelkem připravili fascinující podívanou plnou fotografií, názorných animací, videosekvencí, map a didaktických nákresů z dobrodružné cesty po Myanmaru, kde navštívili největší město Yangon, dále nynější hlavní město Neipyijto, kterému se kvůli malému počtu obyvatel přezdívá město duchů, velmi srdečné a přátelské domorodé obyvatelstvo a nádherné zlatem zdobené budhistické chrámy.

Mgr. Hana Komendová

více info

WORKSHOP PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ

Mgr. Hana Otevřelová

Ve čtvrtek 29.listopadu 2018 v 16-18h se uskuteční workshop (beseda) pro rodiče předškoláků se speciláním pedagogem - Mgr. Hanou Otevřelovou.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Florbal - starší žáci - 3. místo

V pondělí 19. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu starších žáků. Družstvo našich chlapců (8. a 9. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo pěkné 3. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Husova Nám., ZŠ Březník a KG Třebíč; remíza se ZŠ Tasov; prohra se ZŠ Benešova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

 

Mgr. Eva Vomelová

 

více info

Florbal

V úterý 13. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu mladších žáků. Družstvo našich chlapců (6. a 7. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo jenom díky horšímu skóre pěkné 4. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Mohelno, ZŠ Tasov a KG Třebíč; remíza se ZŠ Husova Náměšť; prohra se ZŠ Bartuškova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

 

Mgr. Hana Komendová

více info

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 8. listopadu se uskutečnilo druhé setkání cyklu PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Celý program byl motivován kočkou coby oblíbeným domácím zvířetem. Děti se naučily, jak procvičovat svůj sluch, určování první a poslední hlásky, počet slabik. V závěru se naučili další grafomotorický prvek – horní a dolní oblouk s kruhem. Další setkání proběhne za tři týdny 29.listopadu, rodiče mohou tentokrát využít možnost přednášky speciální pedagožky Mgr. Hany Otevřelové a dozvědět se více o školní zralosti.

                                                                                                         Mgr. Vladimíra Otisková

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  |  další >>
strana: 21 / 35   celkem: 345 záznamů