Dopraváček 2018

V letošním školním roce proběhl již 12. ročník školní dopravní soutěže Dopraváček. Žáci  prvního stupně si vyzkoušeli své znalosti a dovednosti z oblasti dopravní výchovy. Od 6. března do 5. dubna  odpovídali na otázky týkající se problematiky chodců a cyklistů. Mladší žáci v kategorii Chodec například prokázali znalost problematiky pohybu na chodníku, na silnici, ale i znalost dopravních značek. Žáci 4. – 5. ročníku si zopakovali vybavení jízdního kola, pohyb na silnici a znalost dopravních předpisů.  Praktická část se odehrála v tělocvičně při jízdě na koloběžce, při které se využil model dopravního hřiště.

Mgr. Božena Moltašová

Krajské kolo chemické olympiády

Ve středu 21. března se žák naší školy zúčastnil krajského kola chemické olympiády na gymnáziu v Jihlavě.

Spolupráce 1. a 5.A

Ve středu 14.3.2018 si společně zopakovali a procvičili dopravní značky  žáci 1. a 5. A. Starší spolužáci naučili prvňáčky pracovat s interaktivní tabulí, třídili s nimi dopravní značky. Společně si vyrobili semafor. Za svou snahu dostali prvňáčci reflexní samolepku. Páté A patří velké poděkování za bezvadnou spolupráci.

Mgr. Božena Moltašová

Festival Jeden svět na naší škole

V pátek 23. března proběhlo na naší škole promítání filmů, které jsou součástí filmového festivalu Jeden svět. Žáci 4. – 6. ročníku mohli zhlédnout hned tři filmy.

Parlament připravuje celoškolní projekty

Ve středu 21. 3. 2018 dobrovolníci z Žákovského paramentu Na Kopcích připravovali pro naši školu pomůcku na zajímavý projekt s historickou tematikou. Jedná se o „Husovy stopy“ (více se o projektu dočtete na www.husovystopy.cz). Žáci prvního i druhého stupně se tak mohou hravou formou výuky dozvědět něco o hodnotách, které ve svém učení zmiňoval mistr Jan Hus.

Neztrácej čas!

V pondělí 19. března absolvovali žáci 6. ročníku první část preventivního programu s názvem Neztrácej čas!

St. Patrick´s Day

Dne 15. 3 se žáci sedmého ročníku seznámili se svátkem St. Patrick´s Day, který se slaví kažoročně 17.3. v anglicky mluvících zemích na počest sv. Patrika, patrona Irska.

Jak předcházet nebezpečným situacím

Dne 14. března strávili žáci 9. třídy 2 vyučovací hodiny se členy Městské policie Třebíč. Dozvěděli se například, kde všude městská policie působí, jaká má oprávnění a funkce. Připomněli si, do jakých nebezpečných situací se mohou v životě dostat a jak se mají v těchto situacích zachovat - např. stopování, cesta autobusem v nočních hodinách, chůze noční ulicí apod. Na závěr si mohli vyzkoušet některé obranné hmaty a chvaty.

Okresní kolo chemické olympiády

V úterý 6. března se žák naší školy zúčastnil okresního kola chemické olympiády na gymnáziu v Třebíči. Obsadil nádherné 4. místo a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme a držíme palce.

PaedDr. Jana Ženíšková

Školní kolo biologické olympiády

V úterý 13. března proběhlo v učebně přírodopisu školní kolo biologické olympiády. Tématem letošního ročníku byl „Pohyb“.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  |  další >>