Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 29.listopadu se uskutečnilo třetí setkání cyklu PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY.Celý program pro děti byl motivován adventním obdobím, děti si zazpívaly a zarecitovaly písničky a básničky s vánoční a milulášskou tematikou. Procvičily prostorovou orinetaci (nahoře, dole, vpravo, vlevo, vpravo dole, vlevo nahoře) a naučily se další grafomotorický prvek - šikmé čáry. Rodičům byla tentorkát nabídnut workshop se speciálním pedagogem Mgr. Hanou Otevřelovou. Ta si připravila prakticky zaměřený program týkající se školní zralosti.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Olympiáda v českém jazyce

Ve dnech 21., 23. a 26. listopadu 2018 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce.

Zadané úkoly nebyly zrovna jednoduché, proto školní kolo bylo rozděleno do dvou částí, a to jedna pro žáky 8. ročníku a druhá pro žáky 9. ročníku. V 8. ročníku se s nelehkým zadáním vypořádalo hned 20 žáků, nejúspěšnější řešitelé byli Martin Mitvalský (8. A), Jana Zahrádková (8. B) a Adéla Doležalová (8. B).

Nejvíce bodů v 9. ročníku ze všech 27 zúčastněných žáků získal Matyáš Černý (9. A), 2. místo obsadil Ondřej Chalupa (9. A) a o 3. místo se podělily se stejným počtem Veronika Brátková (9. A) a Eliška Veškrnová (9. B).

Mgr. Zuzana Dočekalová

více info

Adventní tvoření 2. A

Příjemné odpoledne prožili žáci 2. A se svými rodiči, p. učitelkou, p. asistentkou a p. vychovatelkou ve středu 28. 11. 2018. Pod vedením lektorky p. Dohnalové si vytvořili adventní věnec. Ten si každý nazdobil podle vlastního vkusu a fantazie. Věnec si všichni odnesli domů, kde jim bude zkrášlovat adventní čas.

 Mgr. Božena Moltašová

více info

Sbírka během Týdne boje proti zákeřným chorobám a úrazům

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás seznámili s příběhem chlapečka, který nám zaslala jeho maminka. Jedná se o 17ti měsíčního chlapečka, který utrpěl krvácení do mozku na podkladě vrozené cévní vady a nyní prodělává intenzivní rehabilitaci, která vede k významnému zlepšování stavu. Část rehabilitace včetně hippotherapie si rodiče platí. Peníze, které se vyberou během Týdne boje proti zákeřným chorobám a úrazům poputují díky nadaci NF Modrý hroch chlapečkovi a jeho rodině. Následuje citace dopisu od maminky:

Dobrý den,
jmenuji se Niky Ježko a mám 16 měsíců. U maminky v bříšku se mi líbilo a krásně jsem rostl. Ale 7. července se mi přestalo dařit a i přes různá vyšetření v nemocnici lékaři nezjistili příčinu a pustili maminku domů. O týden později a třech dalších kontrolách lékařka zjistila, že krvácím do mozku a už se mi tam udělala sraženina. Ihned maminku poslali na sál a musel jsem se narodit císařským řezem. Ještě ten samý den mě převezli a operovali v dětské nemocnici v Brně. Operace trvala 7 hodin a byla velmi náročná. Nikdo z lékařů nevěřil, že tak vážný stav zvládnu. Musel jsem tam být sám a být statečný. Po týdnu za mnou mohla maminka s tatínkem přijet a poprvé mě vidět. V tento den se poprvé dozvěděli moji diagnózu, mám dětskou mozkovou obrnu, centrální levostrannou hemiparézu. To znamená, že nehýbu a neovládám levou stranu těla, protože krvácení poškodilo nenávratně část mozku ovládající levou polovinu těla. Už dva týdny po operaci jsem mohl jet s maminkou a tatínkem domů. Doma se mi daří a snažím se zlepšovat. Od dvou měsíců musím 3x denně cvičit Vojtovu metodu, která mi velmi pomáhá, i když se mi občas nelíbí. Díky rehabilitacím už umím válet sudy. Jezdí k nám i paní z Rané péče, která se mnou cvičí a hraje si. Ve 14ti měsících jsem byl poprvé na koních. Celý týden jsem s pomocí terapeutek ležel na koníkovi, který mě hřál a pomohl mi uvolnit svaly. Dnes v 16ti měsících jsem v Jánských lázních v Krkonoších, proto jsem za Vámi nemohl přijet. Každý den cvičím, plavu v bazénu a navštěvuji další procedury. Čeká mě ještě dlouhá cesta a spousta dalších rehabilitacích a lázeňských procedur, ale věřím, že se brzy naučím lézt i chodit a můj stav se bude zlepšovat. 
Hrozně moc Vám, rodičům, dětem, ZŠ Na Kopcích a nadaci Modrý hroch děkujeme. Bylo pro nás velké překvapení, že jste se rozhodli pomoci zrovna mně. A samozřejmě děkujeme i paní doktorce Trojanové, která nás do Vašeho projektu přihlásila. 
Ještě jednou moc děkujeme a mrzí nás, že s Vámi dnes nemůžeme být a poděkovat Vám osobně.
Přejeme Vám krásné Vánoce, spoustu lásky a hlavně zdraví.
Niky Ježko a rodiče 
 
Tento projekt byl spolufinancován grantovým systémem Zdravého města Třebíče.
 
více info

Hrou proti AIDS

Ve středu 28. 11. 2018 se žáci 8. ročníku zúčastnili preventivní akce s názvem Hrou proti AIDS. Chlapci a dívky byli rozděleni do smíšených družstev a na čtyřech stanovištích plnili úkoly, které se týkaly problematiky pohlavních nemocí, zejména AIDS. Formou her a kvízů se zaměřili zejména na nebezpečí nákazy a přenosu pohlavních nemocí a seznámili se s možnostmi ochrany před těmito nemocemi.

Tuto velmi poutavou a zajímavou akci pro žáky naší školy připravily pracovnice Státního zdravotního ústavu z Jihlavy.

Mgr. Zuzana Dočekalová

více info

Workshop s drumbeny

Ve středu 28. listopadu naši školu navštívil pan Zdeněk Roller - autor písní, multiinstrumentalista a lektor hudebních workshopů. Akce se zúčastnily některé třídy z 1. stupně ZŠ. Děti se seznámily jak s drumbeny, tak s nejstarším hudebním nástrojem zvaným didgeridoo. Pan Roller nám dokonce předvedl, že není nutné vlastnit takový nástroj, ale můžeme si ho "vyrobit" například z trubice od vysavače. Program byl perfektně promyšlený a nejen dětem se líbil. I paní učitelky se do hry na bubny zapojily a moc si to užily.

Velké poděkování patří paní učitelce Nešpůrkové, že pro naše žáky tuto akci zajistila.

Mgr. Denisa Hudková

více info

Výuka metodou CLIL ve 3. A

Děti ze 3. A se tento týden již podruhé zúčastnily výuky v anglickém jazyce, jež provázela metoda CLIL. A co to ten CLIL vůbec je? Jedná se výuku nejazykových předmětů (např. PRV, M, VV, PČ, atd.) v anglickém jazyce. Děti si tak osvojují nejen porozumění AJ, ale učí se i novým vědomostem v rámci předmětu jiného. V září se žáci 3. A učili o cyklu vývoje motýla. Celým dnem je provázela populární kniha od spisovatele Erica Carla - The Very Hungry Caterpillar.

Tentokrát si pro ně paní učitelka připravila téma "The Seasons", tedy čtyři roční období. Motivačním prvkem bylo vytvoření anglického "lapbooku" - knihy, která obsahuje různé informace, miniknížečky, skládačky a hry, díky kterým děti tuto látku lépe pochopí. Výuka probíhala 4 vyučovací hodiny. Žáci si zahráli hry, naučili se mnoho nových slovíček, zazpívali si písničku, kterou doplnili i o tanec a mnoho dalšího. Během tohoto projektu si žáci zopakovali i to, co už dobře znají - měsíce v roce, oblečení, barvy, fráze, atd.

Celý den probíhal v příjemné atmosféře. Výsledné "lapbooky" se dětem velice povedly, a tak si je pyšně odnášely domů. Výuka CLILu ve 3. A rozhodně nekončí. Už teď si paní učitelka chystá nová témata.

Mgr. Denisa Hudková

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  |  další >>
strana: 28 / 43   celkem: 421 záznamů