Vybíjená

Dne 14. 2. 2020 se konalo Okresní kolo ve vybíjené na ZŠ Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou. Turnaje se zúčastnili vybraní žáci 4. a 5. tříd.
Žáci bojovali ze všech sil, chytali neuvěřitelně prudké rány míčem a nedali soupeřům nic zadarmo. Našim hráčům chybělo trochu štěstí, a proto se umístili na krásném 3. místě.
Z turnaje odcházeli spokojení, nadšení a s novými sportovními zkušenostmi do dalších turnajů.

Libuše Voznicová

Projekt „Zvířata“ ve 3. B

V pátek 14. 2. se děti ze 3. B věnovaly projektu „Zvířata“. Nejdříve daly hlavy dohromady a snažily se vymyslet písničky, ve kterých se o zvířatech zpívá nebo mají zvíře přímo ve svém názvu. Zjistily, že písniček je celá řada, a některé z nich si také zazpívaly. Poté následovalo krátké povídání o tom, v čem se zvířata navzájem liší a co mají společného. Ve skupinkách se poté děti snažily rozluštit „záhadné zvíře“ podle popisu. Většině z nich se podařilo odhalit všechna. „Záhadnými zvířaty“ byla totiž zvířata z vyjmenovaných nebo příbuzných slov. V poslední části projektu děti tvořily samostatně nebo ve dvojicích koláže z obrázků zvířat, které si vystřihly nebo namalovaly, přidávaly k nim krátké popisky a vyhledávaly informace v encyklopediích. Projekt se vydařil.

Mgr. Lenka Červeňová

Proběhl Den otevřených dveří Začít spolu

V pátek 14. února po celé dopoledne probíhal DEN OTEŘENÝCH DVEŘÍ ve třídě 1.A  Začít spolu. Zájemci z řad rodičů budoucích prvňáčků mohli být přítomni celému vyučování, viděli ranní kruh s ranní zprávou, výuku matematiky a češtiny propojené s prvoukou. Po svačině mohli vidět výuku formou center aktivit, což je pro tento program asi nejvíce typické. Během dopoledne byl dostatek času k zodpovězení dotazů nebo dovysvětlení některých pojmů a aktivit tohoto programu.

Další den otevřených dveří proběhne za týden – v pátek 21. února.

Těšíme se na vaši účast.

Mgr. Vladimíra Otisková

Besedy "Jak si správně čistit zuby?"

V úterý a středu 11. - 12. února se postupně ve všech třídách prvního stupně konala beseda týkající se správné péče o zuby. Program si připravili studenti stomatologie z Masarykovy univerzity v Brně. V úvodu žáky seznámili s anatomií zubů a poté se velmi pečlivě věnovali praktickému nácviku čištění. Snad jsme přispěli ke zlepšení stavu chrupu našich dětí a hlavně k posílení vědomí důležitosti prevence zubního kazu.

Den otevřených dveří v 1.A Začít spolu

V pátek 14.února od 7.45 se ve třídě 1.A uskuteční Den otevřených dveří. Třída, která se vyučuje podle programu Začít spolu se společně s paní učitelkou Ivanou Válalovou těší, že vám předvede, jak to u nich ve třídě chodí. Uvidíte ranní kruh s ranní zprávou, výuku češtiny a matematiky a od 10h centra aktivit, která jsou typickým znakem tohoto programu.  Prosíme zájemce, aby se nahlásili předem na email otiskova@zskopce.cz, popř. tel. 568 606 102.

Všichni jste srdečně zváni.

Hrášková tělesa - matematika ve 4. A

Středa 12. 2. patřila modelování geometrických těles. Úkolem bylo vytvořit podle zadání tělesa pomocí párátek a hrášku. Někteří čtvrťáci byli velice zruční, u někoho se projevila netrpělivost. Nakonec však všichni úkol skvěle zvládli. Následující hodinu jsme se vrhli na nákres těles a určování, kolik má dané těleso vrcholů, hran a stěn. Žáci odvedli skvělou práci, určitě jsme s hráškem nemodelovali naposledy.

Mgr. Denisa Hudková

Valentine´s Day – Projekt AJ

Dne 12. 2. se v šestých třídách uskutečnil projekt AJ – St. Valentine´s Day. Děti si řekly základní informace o tomto svátku, naučily se, kdo to byl sv. Valentýn a připomněly si různé symboly, které k tomuto svátku zamilovaných patří. Formou pracovních listů a her se naučily plno nových frází a slovíček, která jistě využijí i nadále a nechybělo ani tvoření valentýnských přání. Děti si projekt moc užily a těší se na další

Mgr. Michaela Komendová a Mgr. Eva Vomelová

Zdravé zoubky v Začít spolu

V úterý 11. února čekala na žáky v 1. A v ranní zprávě hádanka:

Ve dvou řadách proti sobě

bílí vojáci stojí.

Žádné jídlo v žádné době

před nimi neobstojí.

Řešení bylo velice jednoduché, protože tento den za námi přišli studenti z vysoké školy a besedovali s námi o zubech. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí: proč máme zoubky a k čemu je potřebujeme, jak zub vypadá, kolik zubů vlastně máme a jak se jmenují, proč si čistíme zuby a jaké druhy kartáčků máme. Nakonec přišlo to nejlepší – vyzkoušet si, jak správně čistit zuby, abychom všichni měli krásný úsměv a mohl splnit část naší třídní hymny „ … a ve škole e zase culím…“.

Ivana Válalová

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY 7.setkání 6.února 2020

Ve čtvrtek 6. února se již posedmé sešly děti naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Paní učitelky z prvního stupně naší školy Špačková a Petráňková si daly za úkol procvičit s dětmi zrakovou diferenciaci a vlnku jako grafomotorický prvek potřebný pro nácvik psaní. Činnosti vyžadující více koncentrace střídaly pohybové a relaxační aktivity, což zaručilo aktivní účast všech dětí. Rodiče se mohli zúčastnit besedy, která měla za úkol představit program Začít spolu, dle kterého se vyučuje v současné první třídě a bude zařazen i do následujícího  prvního ročníku.

Mgr. Vladimíra Otisová

Beseda Začít spolu

Ve čtvrtek 6. února v 16.15 se koná beseda o programu Začít spolu. Rodiče budoucích prvňáčků i další zájemci se mohou dozvědět hlavní principy výuku dle tohoto programu. Uvidí typické uspořádání třídy 1.A, která se letos jako první začala takto učit, mohou si prohlédnout materiály, které byly vytvořeny během prvního pololetí a také položit otázky týkající se této problematiky.

Ve školním roce 2020-2021 plánujeme otevřít další první třídu Začít spolu.

Všichni jste srdečně zváni.

Mgr. Vladimíra Otisková

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  |  další >>