Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Týden pro zdraví ve 4. B

V úterý 9. října si žáci 4.B vyrobili ovocné saláty. Důvodem výroby salátů byl dostatečný přísun vitamínů. Nejprve omyli a nakrájeli různé druhy ovoce a pak salát zamíchali. Poté naservírovali do připravených misek, talířků či hrnků. A nakonec si ovocný salát snědli.

více info

Kozí spolek

Týden pro zdraví, který na naší škole probíhá od 8. do 12. října, zahájili třeťáci na malé farmě se zvířátky. Věděli jste, že v Poušově má sídlo Kozí spolek? My jsme se tam společně vydali na exkurzi a byli jsme nadšení. Lektorka Verča si pro všechny připravila nelehké úkoly. Čekal nás řádný úklid kozího výběhu, krmení, ale i dojení. Na závěr jsme si ze smetany utloukli máslo, které jsme mohli ochutnat s čerstvým pečivem. Mňam! Přestože venku bylo chladněji, exkurze se vydařila na jedničku a my tímto děkujeme Kozímu spolku, že jsme u nich mohli strávit hezké dopoledne.

Mgr. Denisa Hudková

více info

Projekt AJ - Healthy Day

Dne 3. 10. se ve 2. B uskutečnil projekt Healthy Day, kde byla využita metoda CLIL, jejíž cílem je podpořit výuku anglického jazyka ve všeobecně vzdělávacích předmětech. Žáci si tak užili hodinu českého jazyka, tělocviku, matematiky a čtení poněkud netradičním způsobem, na který nebyli doposud zvyklí. Tématem celého dne bylo Zdraví, jehož prvky byly zakomponovány ve všech již zmíněných předmětech. Žáci tak nejenom získali nové poznatky v daných předmětech, ale obohatili se i o nová slovíčka a fráze v anglickém jazyce. Na závěr dne dramaticky ztvárnili pohádku O veliké řepě, což se žákům moc líbilo. Snaha metody CLIL spočívá především v tom, odprostit se od běžné výuky a dát jí nový modernější rozměr, při kterém žáci získají větší jistotu v používání cizího jazyka. A to se žákům 2. B podařilo.

Mgr. Michaela Komendová

více info

Minifotbal - starší žáci

V pondělí 1. 10. 2018 se konal okrskový turnaj v minifotbalu na ZŠ Kpt. Jaroše.

Naše družstvo složené z chlapců z 8. a 9. ročníků skončilo na pěkném 3. místě. 

Žáci zaslouží velké díky a pochvalu za to, s jakou odvahou a chutí do zápasů nastupovali.

 

Mgr. Eva Vomelová

více info

VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU 2018/2019

Dnešním dnem na naší základní škole odstartovaly volby do školního parlamentu. Volby jsou dobrovolné a volit může každý žák či zaměstnanec školy. O místo předsedy se v letošním školním roce uchází celkem šest kandidátů. Každý kandidát poctivě vyplnil listinu, na které uvedl nejen své zájmy, ale i vize. Kdo usedne na místo předsedy? Na post předsedy kandiduje i bývalá předsedkyně. Dokáže si se svým volebním programem obhájit místo, nebo ji vystřídá někdo jiný? Necháme se překvapit. Vyhlášení voleb proběhne v úterý 9. 10. 2018 na druhém setkání členů parlamentu.
Mgr. Denisa Hudková
více info

Projekt EDISON

Po loňském úspěchu se k nám opět vrátil projekt EDISON. Návštěva zahraničních stážistů z Brazílie, Jordánska/Iráku, Ruska, Kazachstánu, Rumunska a Gruzie přináší našim žákům rozvoj dovedností komunikovat v anglickém jazyce, ale také poznání kultury jiných národů. Stážisté si opět připravili zajímavé prezentace, aktivity a pro nejmenší i hry spojené s jejich domovskou vlastí. Zpestřením byli stážisté také pro hostitelské rodiny několika našich žáků, kterým tímto děkujeme za spolupráci.

Mgr. Ivona Špačková

více info

LVK pro žáky 1. stupně

Vážení rodiče,

 

chtěla bych Vás informovat, že z důvodu velkého zájmu žáků 2. stupně o lyžařský výcvikový kurz není možné přihlásit v letošním školním roce žáky z 1. stupně. Žáci z 2. stupně mají přednost. Tato informace byla zveřejněna již na přihlášce  minulý týden.

Velice mě tato situace mrzí a omlouvám se za ni, ale věřím, že možnost jet na LVK bude v příštím školním roce.

Děkuji za Vaše pochopení.

Mgr. Eva Vomelová

vedoucí LVK

více info

Prvňáčci a městská policie

19. 9. navštívili naše prvňáčky zástupci městského úřadu a městské policie. Paní policistka novopečeným žáčkům vysvětlila, jak se mají správně chovat při přecházení silnice. Názorná ukázka s panákem Vendelínem, jak může neopatrné přecházení silnice tragicky dopadnout, byla pro děti velmi poučná. Za pozorné naslouchání prvňáčci dostali od policistů sladkou odměnu, ale také velmi praktickou reflexní pásku.

Mgr. Ivona Špačková

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  |  další >>
strana: 32 / 43   celkem: 421 záznamů