„MYANMAR – divoká cesta do Barmské říše“

V úterý 20. listopadu 2018 se žáci 2. stupně zúčastnili populárně vzdělávacího pořadu „Myanmar – divoká cesta do Barmské říše“. Členové agentury Planeta Země 3000 v čele s Adamem Lelkem připravili fascinující podívanou plnou fotografií, názorných animací, videosekvencí, map a didaktických nákresů z dobrodružné cesty po Myanmaru, kde navštívili největší město Yangon, dále nynější hlavní město Neipyijto, kterému se kvůli malému počtu obyvatel přezdívá město duchů, velmi srdečné a přátelské domorodé obyvatelstvo a nádherné zlatem zdobené budhistické chrámy.

Mgr. Hana Komendová

WORKSHOP PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ

Mgr. Hana Otevřelová

Ve čtvrtek 29.listopadu 2018 v 16-18h se uskuteční workshop (beseda) pro rodiče předškoláků se speciláním pedagogem - Mgr. Hanou Otevřelovou.

Mgr. Vladimíra Otisková

Florbal - starší žáci - 3. místo

V pondělí 19. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu starších žáků. Družstvo našich chlapců (8. a 9. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo pěkné 3. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Husova Nám., ZŠ Březník a KG Třebíč; remíza se ZŠ Tasov; prohra se ZŠ Benešova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Eva Vomelová

Florbal

V úterý 13. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu mladších žáků. Družstvo našich chlapců (6. a 7. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo jenom díky horšímu skóre pěkné 4. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Mohelno, ZŠ Tasov a KG Třebíč; remíza se ZŠ Husova Náměšť; prohra se ZŠ Bartuškova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Hana Komendová

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 8. listopadu se uskutečnilo druhé setkání cyklu PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Celý program byl motivován kočkou coby oblíbeným domácím zvířetem. Děti se naučily, jak procvičovat svůj sluch, určování první a poslední hlásky, počet slabik. V závěru se naučili další grafomotorický prvek – horní a dolní oblouk s kruhem. Další setkání proběhne za tři týdny 29.listopadu, rodiče mohou tentokrát využít možnost přednášky speciální pedagožky Mgr. Hany Otevřelové a dozvědět se více o školní zralosti.

Mgr. Vladimíra Otisková

Podpora řemesel v Třebíči

Dne 9. 11. 2018 navštívili žáci 9. ročníku Střední průmyslovou školu Třebíč, kde pro ně byl připraven program s názvem Podpora řemesel v Třebíči. Na žáky zde čekalo několik praktických aktivit, které jim měly přiblížit maturitní a učební obory na této škole. Deváťáci si mohli vyzkoušet práce kovářské a pasířské, jako elektrikáři sestavili prodlužovací kabel, zhlédli práci CNC stroje, pracovali ve fotokoutku a provedli několik pokusů v chemické laboratoři.

Mgr. Zuzana Dočekalová, Ing. Lenka Rybníčková

Stolní tenis

6. listopadu se vítězové okresních kol ve stolním tenise setkali v Havlíčkově Brodě, aby poměřili své síly v krajském finále. Naše družstva chlapců i děvčat zodpovědně trénovala a výsledek se dostavil. V krajském kole si děvčata vybojovala skvělé 2. místo a chlapci výborné 3. místo. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

I. Táborská

Halová kopaná - mladší žáci

V pátek 2.11. se konal okrskový turnaj v halové kopané na ZŠ Třebíč, Horka – Domky. Naše družstvo složené z chlapců 6.A a 6.B třídy skončilo na 4. místě. Chlapci sice nedosáhli  na nejvyšší příčky, ale získali jistě cenné zkušenosti, které se jim mohou hodit. Žáci zaslouží velké díky a pochvalu za to, s jakou odvahou a chutí do zápasů nastupovali.

Mgr. Eva Vomelová

Již tento měsíc nás čeká "Týden boje proti zákeřným chorobám a úrazům" ve spolupráci s NF Modrý hroch

26. 11. - 30. 11. 2018

Tento projekt bude spolufinancován grantovým systémem Zdravého města Třebíče.

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině

Dne 5. 11. proběhlo školní kolo již tradiční konverzační soutěže, která je složena z následujících částí: poslech s porozuměním, představení se a odpovědi na otázky poroty, konverzace na dané téma z běžného života, popis obrázku a řešení problémové situace. Za 8. a 9. ročník letos vybojovali 1. místo Lukáš Dokulil z 9. B, Eliška Veškrnová z 9. B a Pavel Křeček z 9. B. Soutěžící na prvních a druhých místech nás budou reprezentovat na okresním kole v Třebíči. Všem zúčastněným moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů při studiu anglického jazyka.

Mgr. Michaela Komendová

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45  |  další >>