Lyžařský výcvikový kurz

Ve dnech od 9. do 14. února 2020 se zúčastnilo 46 žáků naší školy lyžařského kurzu v Javorníkách ve Ski areálu Kohútka. Sněhu bylo dost, proto jsme si lyžování užili. V pondělí sice nevládly ideální povětrnostní podmínky, ale to k horám patří.

Žáci byli rozděleni do družstev a každý den probíhal výcvik na lyžích za vzorného dohledu instruktorů a pomoci zdravotníka.
Jako každý rok byl výcvik završen závody ve slalomu.

Děkuji všem za povedený lyžařský kurz!!!

Mgr. Eva Vomelová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02749-21_01_20-10

Zvířata kolem nás - projekt ve 3. A

Ve středu 19. 2. 2020 vyvrcholilo dlouhodobé snažení 3. A zjistit, zda je pravda, co se říká. Např. HLADOVÝ JAKO VLK, PILNÝ JAKO VČELKA, ŠPINAVÝ JAKO PRASE, ŠŤASTNÝ JAKO BLECHA, DUPE JAKO SLON … V hodinách Čig žáci vyhledávali informace o daném živočichovi, v prvouce je zařazovali do kategorií, ve Vv malovali, v psaní krasopisně přepisovali. Práce děti bavila. Některá rčení se potvrdila, jiná vyvrátila.

Mgr. Božena Moltašová

Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

13. února se žákyně 9. ročníku Meggi Jablonci zúčastnila okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce v prostorách Katolického gymnázia v Třebíči. Součástí soutěže byl zajímavý poslech s úkoly. Dále se soutěžící představili zkušební komisi, pohovořili o vybraném obrázku s ekologickou tématikou a také se zamýšleli nad problémovými situacemi, se kterými se setkávají nebo by se mohli setkat ve svém běžném životě. Všechny rozhovory probíhaly samozřejmě pouze v angličtině. Děkujeme žákyni, která reprezentovala naší školu a získala tak jistě i zajímavou zkušenost.

Mgr. Ivona Špačková

Vybíjená

Dne 14. 2. 2020 se konalo Okresní kolo ve vybíjené na ZŠ Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou. Turnaje se zúčastnili vybraní žáci 4. a 5. tříd.
Žáci bojovali ze všech sil, chytali neuvěřitelně prudké rány míčem a nedali soupeřům nic zadarmo. Našim hráčům chybělo trochu štěstí, a proto se umístili na krásném 3. místě.
Z turnaje odcházeli spokojení, nadšení a s novými sportovními zkušenostmi do dalších turnajů.

Libuše Voznicová

Projekt „Zvířata“ ve 3. B

V pátek 14. 2. se děti ze 3. B věnovaly projektu „Zvířata“. Nejdříve daly hlavy dohromady a snažily se vymyslet písničky, ve kterých se o zvířatech zpívá nebo mají zvíře přímo ve svém názvu. Zjistily, že písniček je celá řada, a některé z nich si také zazpívaly. Poté následovalo krátké povídání o tom, v čem se zvířata navzájem liší a co mají společného. Ve skupinkách se poté děti snažily rozluštit „záhadné zvíře“ podle popisu. Většině z nich se podařilo odhalit všechna. „Záhadnými zvířaty“ byla totiž zvířata z vyjmenovaných nebo příbuzných slov. V poslední části projektu děti tvořily samostatně nebo ve dvojicích koláže z obrázků zvířat, které si vystřihly nebo namalovaly, přidávaly k nim krátké popisky a vyhledávaly informace v encyklopediích. Projekt se vydařil.

Mgr. Lenka Červeňová

Proběhl Den otevřených dveří Začít spolu

V pátek 14. února po celé dopoledne probíhal DEN OTEŘENÝCH DVEŘÍ ve třídě 1.A  Začít spolu. Zájemci z řad rodičů budoucích prvňáčků mohli být přítomni celému vyučování, viděli ranní kruh s ranní zprávou, výuku matematiky a češtiny propojené s prvoukou. Po svačině mohli vidět výuku formou center aktivit, což je pro tento program asi nejvíce typické. Během dopoledne byl dostatek času k zodpovězení dotazů nebo dovysvětlení některých pojmů a aktivit tohoto programu.

Další den otevřených dveří proběhne za týden – v pátek 21. února.

Těšíme se na vaši účast.

Mgr. Vladimíra Otisková

Besedy "Jak si správně čistit zuby?"

V úterý a středu 11. - 12. února se postupně ve všech třídách prvního stupně konala beseda týkající se správné péče o zuby. Program si připravili studenti stomatologie z Masarykovy univerzity v Brně. V úvodu žáky seznámili s anatomií zubů a poté se velmi pečlivě věnovali praktickému nácviku čištění. Snad jsme přispěli ke zlepšení stavu chrupu našich dětí a hlavně k posílení vědomí důležitosti prevence zubního kazu.

Den otevřených dveří v 1.A Začít spolu

V pátek 14.února od 7.45 se ve třídě 1.A uskuteční Den otevřených dveří. Třída, která se vyučuje podle programu Začít spolu se společně s paní učitelkou Ivanou Válalovou těší, že vám předvede, jak to u nich ve třídě chodí. Uvidíte ranní kruh s ranní zprávou, výuku češtiny a matematiky a od 10h centra aktivit, která jsou typickým znakem tohoto programu.  Prosíme zájemce, aby se nahlásili předem na email otiskova@zskopce.cz, popř. tel. 568 606 102.

Všichni jste srdečně zváni.

Hrášková tělesa - matematika ve 4. A

Středa 12. 2. patřila modelování geometrických těles. Úkolem bylo vytvořit podle zadání tělesa pomocí párátek a hrášku. Někteří čtvrťáci byli velice zruční, u někoho se projevila netrpělivost. Nakonec však všichni úkol skvěle zvládli. Následující hodinu jsme se vrhli na nákres těles a určování, kolik má dané těleso vrcholů, hran a stěn. Žáci odvedli skvělou práci, určitě jsme s hráškem nemodelovali naposledy.

Mgr. Denisa Hudková

Valentine´s Day – Projekt AJ

Dne 12. 2. se v šestých třídách uskutečnil projekt AJ – St. Valentine´s Day. Děti si řekly základní informace o tomto svátku, naučily se, kdo to byl sv. Valentýn a připomněly si různé symboly, které k tomuto svátku zamilovaných patří. Formou pracovních listů a her se naučily plno nových frází a slovíček, která jistě využijí i nadále a nechybělo ani tvoření valentýnských přání. Děti si projekt moc užily a těší se na další

Mgr. Michaela Komendová a Mgr. Eva Vomelová