Projekt AJ - Healthy Day

Dne 3. 10. se ve 2. B uskutečnil projekt Healthy Day, kde byla využita metoda CLIL, jejíž cílem je podpořit výuku anglického jazyka ve všeobecně vzdělávacích předmětech. Žáci si tak užili hodinu českého jazyka, tělocviku, matematiky a čtení poněkud netradičním způsobem, na který nebyli doposud zvyklí. Tématem celého dne bylo Zdraví, jehož prvky byly zakomponovány ve všech již zmíněných předmětech. Žáci tak nejenom získali nové poznatky v daných předmětech, ale obohatili se i o nová slovíčka a fráze v anglickém jazyce. Na závěr dne dramaticky ztvárnili pohádku O veliké řepě, což se žákům moc líbilo. Snaha metody CLIL spočívá především v tom, odprostit se od běžné výuky a dát jí nový modernější rozměr, při kterém žáci získají větší jistotu v používání cizího jazyka. A to se žákům 2. B podařilo.

Mgr. Michaela Komendová

Minifotbal - starší žáci

V pondělí 1. 10. 2018 se konal okrskový turnaj v minifotbalu na ZŠ Kpt. Jaroše.

Naše družstvo složené z chlapců z 8. a 9. ročníků skončilo na pěkném 3. místě.

Žáci zaslouží velké díky a pochvalu za to, s jakou odvahou a chutí do zápasů nastupovali.

Mgr. Eva Vomelová

VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU 2018/2019

Dnešním dnem na naší základní škole odstartovaly volby do školního parlamentu. Volby jsou dobrovolné a volit může každý žák či zaměstnanec školy. O místo předsedy se v letošním školním roce uchází celkem šest kandidátů. Každý kandidát poctivě vyplnil listinu, na které uvedl nejen své zájmy, ale i vize. Kdo usedne na místo předsedy? Na post předsedy kandiduje i bývalá předsedkyně. Dokáže si se svým volebním programem obhájit místo, nebo ji vystřídá někdo jiný? Necháme se překvapit. Vyhlášení voleb proběhne v úterý 9. 10. 2018 na druhém setkání členů parlamentu.
Mgr. Denisa Hudková

Projekt EDISON

Po loňském úspěchu se k nám opět vrátil projekt EDISON. Návštěva zahraničních stážistů z Brazílie, Jordánska/Iráku, Ruska, Kazachstánu, Rumunska a Gruzie přináší našim žákům rozvoj dovedností komunikovat v anglickém jazyce, ale také poznání kultury jiných národů. Stážisté si opět připravili zajímavé prezentace, aktivity a pro nejmenší i hry spojené s jejich domovskou vlastí. Zpestřením byli stážisté také pro hostitelské rodiny několika našich žáků, kterým tímto děkujeme za spolupráci.

LVK pro žáky 1. stupně

Vážení rodiče,

chtěla bych Vás informovat, že z důvodu velkého zájmu žáků 2. stupně o lyžařský výcvikový kurz není možné přihlásit v letošním školním roce žáky z 1. stupně. Žáci z 2. stupně mají přednost. Tato informace byla zveřejněna již na přihlášce  minulý týden.

Velice mě tato situace mrzí a omlouvám se za ni, ale věřím, že možnost jet na LVK bude v příštím školním roce.

Děkuji za Vaše pochopení.

Mgr. Eva Vomelová

vedoucí LVK

Prvňáčci a městská policie

19. 9. navštívili naše prvňáčky zástupci městského úřadu a městské policie. Paní policistka novopečeným žáčkům vysvětlila, jak se mají správně chovat při přecházení silnice. Názorná ukázka s panákem Vendelínem, jak může neopatrné přecházení silnice tragicky dopadnout, byla pro děti velmi poučná. Za pozorné naslouchání prvňáčci dostali od policistů sladkou odměnu, ale také velmi praktickou reflexní pásku.

Adaptační dopoledne v 1. A

Ve středu 5. 9. 2018 se uskutečnilo ve třídě 1. A adaptační dopoledne. Prvňáčci se věnovali hlavně poznávání nových kamarádů ve třídě prostřednictvím her. Cílem bylo zapamatovat si nejen jména nových spolužáků, ale také jejích zájmů a zálib. Součástí bylo i povídání o pravidlech chování mezi ostatními, aby prvňáčci mohli svůj start ve škole prožít co nejvíce pohodově.

Adaptační den v 6. B

Ve středu 5. září si žáci ze 6. B přišli do školy hrát, povídat si, vzájemně spolupracovat. Měli totiž adaptační den. Stali se žáky druhého stupně, utvořili nový kolektiv a poznali svoji novou třídní učitelku. Seznamovací hry hráli s nadšením, povídání bylo veselé a zjistili, že dokáží i vzájemně spolupracovat. Adaptační den zakončili vycházkou na Zámek, kde si prohlédli výstavu dětských prací. A pak si za odměnu pochutnávali na dobrotách z cukrárny.

Mgr. Zuzana Dreslerová

Adaptační den ve třídě 6.A

Ve středu 5. 9. 2018 se uskutečnil ve třídě 6. A adaptační den. Cílem bylo, aby šesťáci zdárně vstoupili na druhý stupeň, lépe se poznali a dozvěděli se o sobě něco nového. Děti se neučily, ale hrály různé seznamovací hry, při kterých musely spolupracovat, naslouchat si a domlouvat se. Povídaly si, tvořily pravidla třídy, šly na vycházku a na závěr zaslouženě do cukrárny. Všichni se shodli na tom, že to byl přínosný a moc fajn den.

Mgr. Lenka Auerová

23. 9. - 30. 9. 2018

Projekt EDISON

V letošním školním roce nás opět čeká projekt EDISON.

Co je projekt EDISON?

• Spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností
  • Seznamuje se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích
  • Podporuje porozumění druhým lidem bez předsudků a stereotypů
  • Pobytem zahraničních stážistů na škole oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky
  • Rozvíjí komunikačním schopnosti v angličtině

Jak projekt EDISON probíhá?

• Skupina (6 – 8) vysokoškolských studentů z různých zemí světa stráví na naší škole jeden týden.
  • Stážisté jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří představí prezentace o své zemi, vedou diskuze s žáky na různá témata, hrají hry, atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země.
  • Rodiny žáků mají možnost ubytovat zahraniční stážisty u sebe doma a mít s nimi intenzivnější kontakt, rozvíjet tak komunikaci v angličtině. Začátek pobytu v rodinách v neděli 23.9. odpoledne, předpokládané ukončení pobytu v neděli 30.9. 2018.

Další informace:

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  |  další >>