Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz

Ve dnech od 9. do 14. února 2020 se zúčastnilo 46 žáků naší školy lyžařského kurzu v Javorníkách ve Ski areálu Kohútka. Sněhu bylo dost, proto jsme si lyžování užili. V pondělí sice nevládly ideální povětrnostní podmínky, ale to k horám patří.

Žáci byli rozděleni do družstev a každý den probíhal výcvik na lyžích za vzorného dohledu instruktorů a pomoci zdravotníka.
Jako každý rok byl výcvik završen závody ve slalomu.

Děkuji všem za povedený lyžařský kurz!!!

Mgr. Eva Vomelová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02749-21_01_20-10

více info

Zvířata kolem nás - projekt ve 3. A

Zvířata kolem nás - projekt ve 3. A

Ve středu 19. 2. 2020 vyvrcholilo dlouhodobé snažení 3. A zjistit, zda je pravda, co se říká. Např. HLADOVÝ JAKO VLK, PILNÝ JAKO VČELKA, ŠPINAVÝ JAKO PRASE, ŠŤASTNÝ JAKO BLECHA, DUPE JAKO SLON … V hodinách Čig žáci vyhledávali informace o daném živočichovi, v prvouce je zařazovali do kategorií, ve Vv malovali, v psaní krasopisně přepisovali. Práce děti bavila. Některá rčení se potvrdila, jiná vyvrátila.

Mgr. Božena Moltašová

více info

Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

13. února se žákyně 9. ročníku Meggi Jablonci zúčastnila okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce v prostorách Katolického gymnázia v Třebíči. Součástí soutěže byl zajímavý poslech s úkoly. Dále se soutěžící představili zkušební komisi, pohovořili o vybraném obrázku s ekologickou tématikou a také se zamýšleli nad problémovými situacemi, se kterými se setkávají nebo by se mohli setkat ve svém běžném životě. Všechny rozhovory probíhaly samozřejmě pouze v angličtině. Děkujeme žákyni, která reprezentovala naší školu a získala tak jistě i zajímavou zkušenost.

Mgr. Ivona Špačková

více info

Vybíjená

Vybíjená

Dne 14. 2. 2020 se konalo Okresní kolo ve vybíjené na ZŠ Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou. Turnaje se zúčastnili vybraní žáci 4. a 5. tříd.
Žáci bojovali ze všech sil, chytali neuvěřitelně prudké rány míčem a nedali soupeřům nic zadarmo. Našim hráčům chybělo trochu štěstí, a proto se umístili na krásném 3. místě.
Z turnaje odcházeli spokojení, nadšení a s novými sportovními zkušenostmi do dalších turnajů.

 

Libuše Voznicová

více info

Projekt „Zvířata“ ve 3. B

Projekt „Zvířata“ ve 3. B

V pátek 14. 2. se děti ze 3. B věnovaly projektu „Zvířata“. Nejdříve daly hlavy dohromady a snažily se vymyslet písničky, ve kterých se o zvířatech zpívá nebo mají zvíře přímo ve svém názvu. Zjistily, že písniček je celá řada, a některé z nich si také zazpívaly. Poté následovalo krátké povídání o tom, v čem se zvířata navzájem liší a co mají společného. Ve skupinkách se poté děti snažily rozluštit „záhadné zvíře“ podle popisu. Většině z nich se podařilo odhalit všechna. „Záhadnými zvířaty“ byla totiž zvířata z vyjmenovaných nebo příbuzných slov. V poslední části projektu děti tvořily samostatně nebo ve dvojicích koláže z obrázků zvířat, které si vystřihly nebo namalovaly, přidávaly k nim krátké popisky a vyhledávaly informace v encyklopediích. Projekt se vydařil.

 

Mgr. Lenka Červeňová

více info

Proběhl Den otevřených dveří Začít spolu

Proběhl Den otevřených dveří Začít spolu

V pátek 14. února po celé dopoledne probíhal DEN OTEŘENÝCH DVEŘÍ ve třídě 1.A  Začít spolu. Zájemci z řad rodičů budoucích prvňáčků mohli být přítomni celému vyučování, viděli ranní kruh s ranní zprávou, výuku matematiky a češtiny propojené s prvoukou. Po svačině mohli vidět výuku formou center aktivit, což je pro tento program asi nejvíce typické. Během dopoledne byl dostatek času k zodpovězení dotazů nebo dovysvětlení některých pojmů a aktivit tohoto programu.

Další den otevřených dveří proběhne za týden – v pátek 21. února.

Těšíme se na vaši účast.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Besedy "Jak si správně čistit zuby?"

Besedy "Jak si správně čistit zuby?"

V úterý a středu 11. - 12. února se postupně ve všech třídách prvního stupně konala beseda týkající se správné péče o zuby. Program si připravili studenti stomatologie z Masarykovy univerzity v Brně. V úvodu žáky seznámili s anatomií zubů a poté se velmi pečlivě věnovali praktickému nácviku čištění. Snad jsme přispěli ke zlepšení stavu chrupu našich dětí a hlavně k posílení vědomí důležitosti prevence zubního kazu.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Den otevřených dveří v 1.A Začít spolu

Den otevřených dveří v 1.A Začít spolu

V pátek 14.února od 7.45 se ve třídě 1.A uskuteční Den otevřených dveří. Třída, která se vyučuje podle programu Začít spolu se společně s paní učitelkou Ivanou Válalovou těší, že vám předvede, jak to u nich ve třídě chodí. Uvidíte ranní kruh s ranní zprávou, výuku češtiny a matematiky a od 10h centra aktivit, která jsou typickým znakem tohoto programu.  Prosíme zájemce, aby se nahlásili předem na email otiskova@zskopce.cz, popř. tel. 568 606 102.

Všichni jste srdečně zváni.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Hrášková tělesa - matematika ve 4. A

Hrášková tělesa - matematika ve 4. A

Středa 12. 2. patřila modelování geometrických těles. Úkolem bylo vytvořit podle zadání tělesa pomocí párátek a hrášku. Někteří čtvrťáci byli velice zruční, u někoho se projevila netrpělivost. Nakonec však všichni úkol skvěle zvládli. Následující hodinu jsme se vrhli na nákres těles a určování, kolik má dané těleso vrcholů, hran a stěn. Žáci odvedli skvělou práci, určitě jsme s hráškem nemodelovali naposledy.

Mgr. Denisa Hudková

více info

Valentine´s Day – Projekt AJ

Valentine´s Day – Projekt AJ

Dne 12. 2. se v šestých třídách uskutečnil projekt AJ – St. Valentine´s Day. Děti si řekly základní informace o tomto svátku, naučily se, kdo to byl sv. Valentýn a připomněly si různé symboly, které k tomuto svátku zamilovaných patří. Formou pracovních listů a her se naučily plno nových frází a slovíček, která jistě využijí i nadále a nechybělo ani tvoření valentýnských přání. Děti si projekt moc užily a těší se na další

Mgr. Michaela Komendová a Mgr. Eva Vomelová

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44  |  další >>
strana: 6 / 44   celkem: 436 záznamů