Školní družina a školní klub

Znáš své město?

V sobotu 27. 5. se vychovatelky s dětmi sešly v 9:00 hodin před školou a vydaly se na dlouhou procházku po zajímavých místech našeho města. Kočičinou, po

nábřeží jsme mířily do zámeckého areálu. Děti s radostí uvítaly zastavení v zámeckém příkopu, kde je lákavá atrakce Bludiště. A věřte, že to může být i oříšek, najít cestu ven.

Prošly jsme se po bylinkové zahrádce, zastavily se u baziliky sv. Prokopa a přečetly pamětní desku. Přes nádvoří zámku jsme se zastavily v parku, kde právě kvetou jírovce a takovou raritou je jírovec s krásnými červenými květy. Pohled z vyhlídky a pak cestou do židovské čtvrti. Zde jsme si dopřály odpočinek a občerstvení v cukrárně Vrátka.

Dále nás cesta zavedla na Hrádek, odkud je nejkrásnější pohled na Třebíč.

A hurá na klouzačku! Ale čas je neúprosný a tak jdeme kolem židovského hřbitova, Týnským údolím, kolem geoexpozice zpátky ke škole.

Návrat ve 13 hodin nám vyšel a počasí nám přálo.

Naše děti mají dobrou kondici a ZNAJÍ SVÉ MĚSTO!