Home >Mateřská škola >Dění ve škole - akce školy >Masopust ve Hvězdičkách

Masopust ve Hvězdičkách

Ve Hvězdičkách proběhl již tradiční Masopustní týden spojený s karnevalem, na který se děti vždy moc těší. V pondělí jsme s předškoláky navštívili Centrum lidových kultur, kde jsme se dozvěděli spousty zajímavostí o masopustu a karnevalu. V úterý a ve středu jsme se vrhli na centra, kde jsme se zaměřili na aktivity spojené s tímto tématem – zdobili jsme koláče, vyráběli jitrnice z modelíny, udělali úkoly na procvičení hlaviček ve školičce a také zapouštěli barvy a skládali velkého šaška z barevných kostiček. Ve čtvrtek propukl velký karnevalový rej, kdy se ve třídě objevilo spousty princezen, kovbojů a dalších zajímavých masek. Společně jsme si zasoutěžili, zatancovali a zazpívali. Všechny tento týden velice bavil a užili jsme si spousty zábavy.