Home >Mateřská škola >Dění ve škole - akce školy >POZOR PÁLÍ! Sluníčka a Hvězdičky

POZOR PÁLÍ! Sluníčka a Hvězdičky

Děti se seznámily s Maruškou a Edou, dvěma maňásky, kteří se jako "malé děti" opařily. Naučily jsme se, jak být opatrní při činnostech v kuchyni a co dělat, když se opravdu "něco "přihodí. Edíka jsme vysvlékli z mokrého oblečení a chladili mu tělíčko, aby to nepálilo. Zavolali jsme mu sanitku 155. Naučili jsme se, co dělat v přírodě při otevřeném ohni a jak pomoci kamarádovi, když místo ohně v ohništi skočí plamen na kalhoty.  Takže hoďme na kamaráda deku, mikinu, cokoliv, aby plamen neměl co dýchat. Nebo nám pomůže tráva, jen ji nebudeme trhat, ale poválíme sudy...Tuhle radu si velké děti hned druhý den vyzkoušely. Válení sudů jim šlo bravurně. Takže vzhůru do přírody pouštět draky, opékat špekáčky a hlavně POZOR, AŤ NIC NEPÁLÍ!