Home >Mateřská škola >Dění ve škole - akce školy >SLUNÍČKA – PRINCEZNIČKA NA BÁLE POZTRÁCELA KORÁLE….

SLUNÍČKA – PRINCEZNIČKA NA BÁLE POZTRÁCELA KORÁLE….

To byl ale týden!

Poznávali jsme a učili se názvy zeleniny. A aby to nebyla nuda, tak jsme vyměnili obrázky za tu opravdovou. Děti si za přispění rodičů donesly z domova různou zeleninu. S bramborami jsme cvičili. Zahráli jsme si „Koulela se ze dvora, velikánská brambora.“ K svačince jsme měli celerovou pomazánku. Zeleninu jsme „grilovali“ na pánvičce. Brambory jsme pekli v troubě. Ochutnávali jsme šťávu z řepy. Přidali jsme k tomu aktivity v centrech – hledání korálů v písku, navlékání, provlékání, zeleninové pexeso, spojovačky, vyhledávání písmen, válení sudů a skoky v pytlích, modelování, stříhání a otiskování bram. tiskátek. Děti si z tohoto týdne odnesly spoustu zajímavého a zábavného poučení.