Home >Mateřská škola >Dění ve škole - akce školy >Vlaštovičky na drátě copak vy tam děláte?

Vlaštovičky na drátě copak vy tam děláte?

Čekají, až se rozletí do teplých krajin. A my jsme se také „rozletěli.“ Naše centra po třídě nás lákala ke zkoumání, malování, vyhledávání a mnoho dalšího. V hudbě děti s pomocí xylofonu a ozvučných dřívek rytmizovaly a zpívaly jako ptáčci. V kostkách z kroužků, obručí a PET víček tvořily ptáčky, v ateliéru z bramborových tiskátek dělaly vlaštovky. V manipulačních a stolních hrách tvořily podle ptačích šablon, v knížkách a písmenkách skládaly názvy, hledaly stejné obrázky – stínohra, v pokusech a objevech zkoumaly peříčka. Společně jsme se naučili písničku“ Vlaštovky na drátě“ a říkanku "O vrabcích."  Byla to taková první zkouška nového programu Začít spolu a vydařila se báječně.