Adaptační den v 6. A

V pátek 3. září se žáci na 2. stupni již učili, kromě žáků 6.A, kteří měli adaptační den. Hlavním cílem celého dne bylo, aby se žáci, kteří utvořili nový kolektiv, lépe poznali. Nejdříve bylo potřeba si osvojit jména nových spolužáků. Dále zjistit, co každého baví, zajímá, v čem je dobrý, či výjimečný. Samozřejmě žáky zajímalo také něco o třídní učitelce a paní asistentce. Na všechny tyto aktivity si zahráli hry. Venku bylo opravdu krásné počasí, takže další hry, tentokrát ve skupinkách, probíhaly na školním hřišti. Pro každý kolektiv je důležité nastavit si pravidla. Ta si nejdříve všichni napsali a potom o nich diskutovali. Dohodli se na pravidlech, která chtějí dodržovat, a místo podpisu přidali z barevného papíru svoji ruku. Závěrem bylo potřeba udělat cedulku se svým jménem, která bude alespoň zpočátku pomáhat učitelům při oslovování. Celý den probíhal v příjemné atmosféře, žáci si našli čas i na stolní hry a navrhli si svůj systém při rozdělování služeb.

Lenka Zvěřinová

Šárka Dvořákov