Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >Čtyři svíčky na věnec 4. A

Čtyři svíčky na věnec 4. A

26. 11. se čtvrťáci vydali do Centra tradiční lidové kultury, které sídlí v krásném stavení na Cyrilometodějské ulici. Pan Milan Noha celou třídu krásně přivítal, vysvětlil nám, jak to dříve na takovém statku fungovalo a celou stavbou nás i provedl. Následoval program s názvem Čtyři svíčky na věnec, v němž se děti seznámily s lidovými tradicemi v období adventu, jako byly obchůzky Barborek a Lucek na vesnicích a také tradiční mikulášské nadělování. Některé již zapomenuté tradice si děti mohly i samy v kostýmech vyzkoušet. Celý program byl také doplněn koledami, které v předvánočním čase nesmí chybět. Všichni se krásně vánočně naladili a těší se, až si doma na svém adventním věnci zapálí první svíčku.

Mgr. Ivona Špačková