Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >Den díkůvzdání ve 4. A

Den díkůvzdání ve 4. A

24. 11. si čtvrťáci v angličtině povídali o zajímavém svátku Thanksgiving Day, který má své kořeny v historii USA. Seznámili se s příběhem prvních evropských osadníků, kteří našli svůj nový domov v Americe a po překonání kruté zimy, získali nové přátele mezi domorodci, kteří je pak naučili pěstovat místní plodiny a lovit zvěř. Čtvrťáci se také seznámili se současnou podobou oslav této historické události, která se koná vždy poslední čtvrtek v listopadu a je asi nejvýznamnějším rodinným svátkem v USA. Při sledování videoukázek v angličtině se děti naučily mnoho nových anglických slovíček, které si pak procvičily i v pracovních listech. Na závěr tohoto projektu si všichni vytvořili i hlavního hrdinu tohoto svátku – krocana.

Mgr. Ivona Špačková