Den gramotnosti ve 3. A

8. září je MEZINÁRODNÍM DNEM GRAMOTNOSTI. Na tento svátek nezapomněli naši třeťáci. Hned v ranním úkolu dostali za úkol zjistit, co je to vlastně gramotnost. A věřte, že zjišťovali, kde se dalo (ptali se spolužáků, paní učitelek na chodbě, a dokonce přišlo i na internet). Po vzájemném sdílení získaných poznatků, se žáci a žákyně dozvěděli, že i v dnešní době existují miliony lidí, kteří neumějí číst, psát a počítat. V další části se třeťáci věnovali psaní akrostichů. A nebylo to vůbec jednoduché. Však si to můžete vyzkoušet sami, vymyslet slova na téma PSANÍ, ČTENÍ A GRAMOTNOST, která začínají na daná písmena a nějak souvisí s danými slovy. Na závěr každý dostal panáčka Negramotníčka a musel na něm vyznačit, které smysly potřebuje, aby se naučil číst, psát a počítat. Po tomto dni si všichni uvědomili, jak báječné je chodit do školy a zdokonalovat se ve čtení, psaní a počítání.

Mgr. Ivana Válalová