Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >Hospodařím s penězi (ITV ve 3. A)

Hospodařím s penězi (ITV ve 3. A)

Hospodařím s penězi (ITV ve 3. A)

V předposledním květnovém týdnu proběhla ITV výuka na téma finanční gramotnost. Že nevíte, co je to ITV? Je to zkratka pro integrovanou tematickou výuku. Naši třeťáci a třeťačky se celý týden věnovali různým tématům z oblasti financí: poznávali naše mince a bankovky; počítali peníze; seznámili se s osobním a rodinným rozpočtem; diskutovali o příjmech, vydáních a kapesném; zpívali si písničky, ve kterých se vyskytly nějaké peníze; pokusili se ztvárnit svůj symbol bohatství. Vyvrcholením celého týdne bylo vymyslet a vytvořit vlastní obchod, aby dobře prosperoval a nalákal, co nejvíce zákazníků. Formou hry se žáky a žákyně seznamovali s finanční gramotností a doufejme, že jim pomůže, lépe se orientovat ve světě peněz.

Ivana Válalová