Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >Hospodaříme s penězi v 2. A

Hospodaříme s penězi v 2. A

Celý květen se naši druháci v měsíčním tématu věnovali hospodaření s penězi. Pojmenovávali obchody a rozlišovali různé druhy zboží. Používali peníze v běžných situacích. Kontrolovali cenu nákupu a vrácené peníze. Zabývali se reklamou a reklamací. Vysvětlovali si hospodaření domácnosti a vyjmenovávali příjmy a výdaje domácnosti. Seznámili se s výměnným obchodem a platidly v minulosti. Umí rozlišit mince, bankovky a platební kartu. Vymýšleli a sehrávali scénky, které měli zaujmout a přesvědčit spolužáky o koupi vybraného zboží. Velkou zábavou bylo pro žáky vymyslet a nakreslit vlastní návrh papírové bankovky. Na závěr tohoto tematického celku si vyrobili pexeso správného nakupování. Při hraní tohoto pexesa se žáci rozhodovali, které zboží koupí. Obrázky je učili zvažovat cenu výrobku, vliv na české výrobce a také na životní prostředí. Popřejme našim žáčkům, aby z nich vyrostli dobří hospodáři svých financí a vždy se uměli správně rozhodnout při koupi výrobků.

Mgr. Ivana Válalová