Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >Hvězdárna Třebíč 25. 3. 2024

Hvězdárna Třebíč 25. 3. 2024

Hvězdárna Třebíč 25. 3. 2024

Třeťáci společně navštívili Hvězdárnu a Planetárium Třebíč, konkrétně byl pro nás připravený program Polaris v Planetáriu. Nejdříve jsme si povídali o tom, co všechno můžeme vidět v noci na nebi, poté jsme vše mohli spatřit na vlastní oči díky ukázce umělé oblohy. Hodně věcí pro nás bylo již opakováním, ale dozvěděli jsme se i mnoho nového. Následovala projekce vzdělávacího filmu o ledním medvědovi Vladimírovi a tučňákovi Jamesovi. S novými kamarády jsme se vydali na opravdu velmi zábavné a zajímavé vědecké bádání. Přemýšleli jste někdy, proč je led během celého roku právě na jižním a severním pólu? Jak vzniká polární den a noc? Výpravu hodnotíme velmi kladně, dokonce sami žáci přišli s tím, že by si chtěli zasloužit opakovanou návštěvu, tentokrát na druhý díl programu. Kromě velmi zábavného pojetí filmu musíme ocenit hlavně i pedagogické hledisko, kdy se žáci dozvídali velké množství informací i nevědomky, například když tučňák přijel z jižního pólu a na severním pólu potkal ledního medvěda a začali si vyprávět, jak to u nich doma vypadá, protože to neznají.