Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >Jak předcházet nebezpečným situacím

Jak předcházet nebezpečným situacím

Jak předcházet nebezpečným situacím

Ve středu 6. března navštívila naší školu Městská police Třebíč. Připravili si pro sedmé ročníky program s názvem Jak předcházet nebezpečným situacím. Každá třída strávila jednu vyučovací hodinu s policistou, který jim vyprávěl o práci městské policie. Žáci se dozvěděli, jaké je potřebné vzdělání pro tuto práci, jak vypadá den policisty v práci, co vše má policie na starost (např. odchyt psů a koček a následné odvezení do útulku, kamerový systém města, bezpečnost obyvatel a návštěvníků Třebíče,...). Druhou vyučovací hodinu byli žáci ve Studiu Kopce s druhým panem policistou a zde si řekli základní věci o sebeobraně, o možnostech napadení a jak se bránit. Na závěr proběhlo praktické cvičení, kde si několik chvatů vyzkoušeli. Děkujeme Městské policii města Třebíč za pěkně připravený program.