Nech brouka žít

V pátek 20. května se žáci 6. ročníku vydali autobusem směrem k vesničce Baliny, kde sídlí v nově zrekonstruované zemědělské usedlosti ekocentrum. V krásném prostředí Balinského údolí, kde je také součástí ekocentra zážitková zahrada, na ně čekal program „Nech brouka žít". Na začátku se jim představili 3 lektoři, kteří jim byli po celou dobu projektu nápomocni. Celý přírodovědný program probíhal formou badatelsky orientované výuky. Žáci si nejdříve sami zvolili otázku, která by je zajímala ohledně hmyzu. Poté se domluvili ve skupině, co budou konkrétně zkoumat, naplánovali si postup bádání, rozhodli se pro vhodné pomůcky a poté se již rozešli ve skupinkách, aby mohli splnit svůj cíl. Po určené době dostaly skupinky papír, na který měly výsledky svého výzkumu sepsat. Na závěr proběhly prezentace. Práce byla pro žáky zajímavá, ale i náročná. Všechny skupinky nakonec vybrané téma velmi dobře zvládly.

Lenka Zvěřinová