V pondělí si pro naše 4. a 5. třídy připravili zástupci místního klubu orientačního běhu program, kde si děti tento sport mohly vyzkoušet. V blízkosti naší školy jsme si tak povídali o mapě a jejím používání, o orážení kontrol a volbě cesty mezi nimi. Po instruktáži pak následovala samotná ochutnávka závodění, kde si děti vyzkoušely orientační běh v okolí školy. I přes úmorné vedro všichni odcházeli nadšení a my se společně s nimi těšíme na příští potkání s orienťákem.