Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >Projekt v AJ - Den svatého Patrika v 7. B (skupina Vomelová)

Projekt v AJ - Den svatého Patrika v 7. B (skupina Vomelová)

V úterý 19. 3. v hodině anglického jazyka jsme se seznámili se svátkem Saint Patrick´s Day. Je to svátek, který se slaví každoročně 17. března na počest svatého Patrika, patrona Irska. Pochází z Irska, ale je oblíbený ve Velké Británii, Irsku a Kanadě a v posledních letech i v Evropě. Lidé po celém světě ho slaví především hudbou, tancem a popíjením tmavého piva. Žáci si pomocí křížovky a kvízu osvojili základní slovní zásobu, která je spojená s tímto svátkem a z poslechu s porozuměním se dozvěděli pár informací o sv. Patrikovi. Pověděli jsme si i o tradicích, které jsou typické pro tento den.