Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >Šmeralův dům Velikonoce

Šmeralův dům Velikonoce

Šmeralův dům Velikonoce

23. 3. 2023 se třídy 2. A, B vydaly opět do Šmeralova domu na program o Velikonocích. Tentokrát byla návštěva hodně vzdělávací, ale jako vždy také velmi zábavná a všichni jsme si to moc užili. Na videích jsme mohli vidět, jak vypadá pravé koledování a jak správně omlazovat pomlázkou, že to není jen tak. Dokonce pan Noha na vlastní kůži poznal a demonstračně nám ukázal, co nastane, kdyby chtěl koledovat u jedné z žákyň až po obědě. Mokré tričko suší možná ještě teď. Kromě užívání legrace a radovánek jsme zabrousili i do vážnějších témat a dozvěděli jsme se, jak to bylo s Ježíšem a proč se Velikonoce vůbec slaví. Poté děvčata vynesla Moranu, kluci si pořádně zahrkali, nakonec jsme si všichni společně zazpívali a odebrali jsme se k návratu zpět do školy.

Lenka Špidlenová, Šárka Dvořáková, Michaela Seiferová