Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej

Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej

Ve středu se žáci 5. – 9. ročníku sešli v Divadle Pasáž, aby nejen zhlédli divadelní představení, ale také se něčemu přiučili. Nejdříve se na pódiu jako hudební host objevil oblíbený zpěvák Milan Peroutka, který roztleskal a rozezpíval všechny přítomné. Tuhle část si určitě všichni žáci užili. Potom už začala komedie, kde hlavními protagonisty byla herečka a moderátorka Michaela Dolinová a herec Ladislav Ondřej. Kluk, který se přistěhuje s rodiči do cizího města, se musí poprat se všemi nástrahami etikety – tedy pravidly zdvořilého chování. S tím mu pomáhá právě Michaela Dolinová. Jak se představit, seznámit, jak se chovat v autě, na rautu, v kině? To všechno se žáci během představení plného scének, tanců a písniček dozvěděli. Na konci zazpívala Nelly Řehořová a poté ještě následovala autogramiáda. Celý program byl opravdu velmi působivý, proto by bylo dobré, aby si žáci alespoň někdy pravidla slušného chování vybavili a řídili se jimi.

Lenka Zvěřinová