Velikonoce v 5. A

Velikonoce v 5. A

A máme tu svátky jara. A velikonoční svátky přímo vybízí, aby se spojilo učivo do integrované tematické výuky. A jaké předměty se tentokrát propojily v naší 5.A? Hned ranní zpráva a úkol byl v duchu Velikonoc a příjemně žáky a žákyně naladil na práci. Z českého jazyka bylo čtení s porozuměním, kde se všichni dověděli něco o historii Velikonoc. Tak například věděli jste, že zvyk barvit vajíčka sahá až do starověkého Egypta? V anglickém jazyce se vyzkoušel lov na vajíčka, zpívala se dvojhlasně velikonoční píseň a v rámci videa se žáci a žákyně podívali na pravý anglický egg rolling. A hon se zažil i v matematice, kde se každý stal liškou a měl lovit co nejvíce vajíček z kurníku. Tím se procvičovalo sčítání, odčítání, násobení a dělení. No a samozřejmě nechybělo ani povídání o kraslicích a zdobení vajíček. V tento den se všichni příjemně naladili na již klepoucí velikonoční prázdniny. Celá 5. A přeje všem krásné prožití velikonočních svátků.