ZOO Lešná a Luhačovice

Jaro už je tady, a proto se žáci čtvrtého, pátého a šestého ročníku, kteří mají rádi přírodu, vydali na exkurzi do ZOO Lešná u Zlína. V této unikátní zoologické zahradě, která je druhou nejnavštěvovanější ZOO v naší republice, mohly děti pozorovat, jak si zvířata užívají první klidné jarní dny ještě před začátkem hlavní návštěvnické sezóny. Největší radost všem způsobili přítulní rejnoci, které si každý mohl pohladit i nakrmit. Po nakoupení roztomilých zvířecích suvenýrů jsme pokračovali do Luhačovic, abychom tam ochutnali léčivou Vincentku, výborné lázeňské oplatky, ale i další dobroty. Po odpolední procházce lázeňskou kolonádou se celá výprava vydala na cestu domů, která vedla i přes Zlín, kde jsme si připomněli historii tohoto města spojeného s výrobou bot značky Baťa. Spokojeným a unaveným výletníkům cesta v autobusu rychle uběhla.