Home >Pro budoucí prvňáčky >Dění ve třídách Začít spolu >Badatelny Česká republika ve 4. A

Badatelny Česká republika ve 4. A

Badatelny Česká republika ve 4. A

Od 10. do 20. ledna se naši čtvrťáci a čtvrťačky v badatelnách věnovali naší vlasti. V šesti badatelnách poznávali povrch, vodstvo, počasí a podnebí, půdu a zemědělství, nerostné bohatství a průmysl a chráněné krajinné území. Cílem badatelen bylo zopakovat a prohloubit si znalosti o České republice. Vzájemná spolupráce, komunikace, pomoc ve skupině a v neposlední řadě i řešit vyvstalé problémy. Každý den badatelen končil závěrečným hodnotícím kruhem, ve kterém se každý mohl vyjádřit, co se dařilo/nedařilo, či doporučení pro příští skupiny. Doufám, že nabyté vědomosti o našem státu zůstanou v hlavách našich žáků a žákyň na dlouhou dobu.

Ivana Válalová