Chovám se správně pokračuje

Chovám se správně pokračuje

28. února navštívila čtvrťáky a čtvrťačky paní policistka Zuzana Jančářová s další částí preventivního programu Chovám se správně, která děti tentokrát seznámila s pravidly bezpečného užívání internetu a sociálních sítí. Žáci si připomněli, jak se mají chovat, pokud jim volá neznámé číslo, jaké informace nebo fotografie je nebezpečné dávat do internetové stránky a na sociální sítě. Všichni si také připomněli, jak má vypadat správné a bezpečné heslo a že není dobré klikat na neznámé stránky nebo bez přečtení odsouhlasit kterékoliv oznámení, které nám internet zobrazí. Děti samy přidaly i několik příběhů, jak se s nebezpečnými jevy na internetu nebo i ve svém mobilu setkaly. Znalosti měly veliké, tak doufejme, že je uplatní i v praktickém životě.

Ivana Válalová