Home >Pro budoucí prvňáčky >Dění ve třídách Začít spolu >Den Země online ve 2.A (šk.rok 2020-21)

Den Země online ve 2.A (šk.rok 2020-21)

To, že 22. dubna slaví na planeta svůj svátek, ví asi každý. Do slavení tohoto svátku se zapojili i naši žáci a žáky z 2. A během distanční výuky. Nejprve se rozproudila online diskuze o tom, jak žáci přispívají k ochraně životního prostředí. Poté si žáci vyzkoušeli umístit různý odpad do kontejnerů pro tříděný odpad. Následoval úkol z matematiky, ve kterém žáci zjistili, kolik stromů se ušetří, když sesbírají 100 kg starého papíru. V samostatné práci četli žáci s porozuměním o významu lesa a vyrobili si čelenku ochranáře Země. V závěrečném online hodnocení dne se žáci rozdělili do skupinových místností a společně vymýšleli přání pro naši Zemi, která na závěr prezentovala. A co žáci a žákyně Zemi přáli? Ať se jí daří a hodné lidi, kteří se o ni starají.