Den Země v 5. A

Den Země v 5. A

Tak jako každý rok 5. A nezapomněla na svátek naší Země. Nejprve se v osmisměrkách řešily různé vzkazy, jak může každý z nás přispět, aby se nám na naší matičce Zemi dobře žilo. Nechyběla ani výroba přání pro Zemi. A v pondělí 22. dubna se vyrazilo do třebíčské hvězdárny na pořad Den Země. Na žáky a žákyně čekalo mnoho zajímavostí zase z trochu jiné stránky, než je ochrana přírody. Proniklo se do Dne Země z pohledu astronomie. Povídalo se o tématech jako například světelné znečištění, kosmické smetí, zda se dá žít i jiných planetách Sluneční soustavy, jak je to s vodou na naší planetě, jaké máme štěstí, že jsme se nestřetli s jiným vesmírným tělesem Dokonce byly páťákům a páťačkám ukázány dva hvězdářské dalekohledy. A nemohla samozřejmě chybět ani tradiční návštěva oslav na Karlově náměstí.

Tak Ti planeto přejeme, aby po Tobě chodili lidé, kteří si Tě budou vážit a s láskou o Tebe pečovat.