Druhohorní týden ve 3. A (ITV)

Druhohorní týden ve 3. A (ITV)

Poslední květnový týden trávili třeťáci a třeťačky v rámci integrované tematické výuky v dobách dávno, ale opravdu dávno minulých. Společné téma pro všechny předměty bylo DRUHOHORY. A navíc k nám do školy v tomto týdnu zavítal i mobilní Trilopark. A jistě Vás zajímá, do jakých vyučovacích celků se téma dinosaurů propojilo? Začalo to ve výtvarné výchově a pracovních činnostech, kdy si každý vyrobil své vlastní dinoterárium s pravěkými obyvateli naší planety. Pak následovalo vyhledávání a zpracovávání informací o druhohorách. To, že se toto období dělí na tři části, již žádného žáka či žákyni 3. A nepřekvapí. Po zpracování těchto informací následovala prezentace vytvořených plakátů. Dinosauřík Max si připravil malé opakování i/y a nechybělo ani počítání a porovnávání cen maket dinosaurů. V angličtině se poslouchal, četl a hrál příběh My friend is a monster. Zvládlo se i zazpívat a zabubnovat písničky: V pravěku a Do zelí si nelezem. Celý týden vyvrcholil v pátek, kdy se každý vydal na expediční cestu a musel na ní zjišťovat všelijaké záludné otázky. A na úplný závěr a zároveň i jako odměna za dobře vykonanou práci si naši třeťáci a třeťačky zasloužili shlédnout film Cesta do pravěku. Týden nám příjemně utekl a věřte VŮBEC JSME SE NEBÁLI!

3. A a Ivana Válalová