Home >Pro budoucí prvňáčky >Dění ve třídách Začít spolu >Když masky dovádějí - čtvrtá třída

Když masky dovádějí - čtvrtá třída

Když masky dovádějí - čtvrtá třída

A jestli se ptáte: Kdy a kde masky dováděly? Odpověď je, že u našich čtvrťáků a čtvrťaček. Již ráno se ve třídě sešlo hodně masek (rytíř, mušketýr, kominík, Rubikova kostka, brankář, fotbalista, kočka, pravěká žena ...). Masopustu bylo věnováno celé páteční předprázdninové dopoledne (17. únor). V ranním úkolu se tvořila myšlenková mapa, pak následovalo čtení s porozumění, v matematice se počítal recept na masopustní koblihy a v hudební výchově se zpívala masopustní píseň s hrníčkovým doprovodem. A pak se již vyrazilo do Centra tradičního lidového umění, kde nám pan Noha vyprávěl o masopustních obyčejích Vysočiny, jižních Čech a zabloudili jsme i do brazilského Ria de Janeiro. Tento poslední předprázdninový den si žáci a žákyně užili v karnevalovém duchu a jistě se všem šlo zvesela na jarní prázdniny.

Ivana Válalová