Home >Pro budoucí prvňáčky >Dění ve třídách Začít spolu >Letní výprava za poznáním (šk.rok 2020-21)

Letní výprava za poznáním (šk.rok 2020-21)

Ve čtvrtek 17. června se žáci a žákyně 2. A vypravili na svoji již druhou výpravu za poznáním. Tentokrát to byla letní výprava a věřte, že nám počasí velmi přálo a bylo příjemné se z rozpálené třídy dostat do lesa. Žáci si alespoň uvědomili význam lesa pro člověka v oblasti relaxace a oddychu. Před samotnou výpravou proběhla příprava: pozorování a zapisování počasí, orientace v ročních obdobích, zapisování venkovní teploty. Cílem žáků na výpravě bylo pozorování hmyzu. A pak už se vyrazilo. V lese nastalo sbírání hmyzu a chválíme všechny děti, že se k malým živočichům chovali opravdu ohleduplně. Dokonce jim v přinesených krabičkách vybudovaly skoro domovské prostředí. A nastalo pozorování. Samozřejmě s lupou, aby bylo vidět více detailu. Žáci nezapomínali svá pozorování zaznamenat na pozorovací arch. Všem dvě hodiny příjemně uplynuly a jistě nás obohatily o nové znalosti.

Mgr. Ivana Válalová