Není kámen jako kámen

Není kámen jako kámen

Ve středu 1. února si naši čtvrťáci a čtvrťačky vyzkoušeli opakování učiva zážitkovou formou. Vypravili se do Muzea Vysočiny Třebíč, kde na ně čekal vzdělávací program z přírodovědy.
Formou skupinové práce se odpovídalo na otázky týkající se neživé i živé přírody. Plnily se různé úkoly k tématu neživá příroda. Žáci poznávali typické zástupce hornin a nerostů. Ve druhé části se všichni vypravili do expozice minerálů a hornin, kde se seznámili (lépe řečeno) zopakovali, které horniny i minerály se vyskytují v našem kraji. A co bylo super, že se jednotliví zástupci probraných hornin a nerostů mohli prohlédnout ze všech stran. Velkým zážitkem bylo vidět mamutí stoličku a velké množství vltavínu, které jsou pro oblast Třebíčska typické. Všichni se shodli na tom, že tak bohatou sbírku ve škole nemáme a určitě všem doporučujeme k zhlédnutí.

Ivana Válalová