Home >Pro budoucí prvňáčky >Dění ve třídách Začít spolu >Prvorepubliková centra aktivit v 5. A

Prvorepubliková centra aktivit v 5. A

Prvorepubliková centra aktivit v 5. A

Přelom ledna a února byl páťáků ve znamení první republiky. A jaké úkoly žákyně a žáky v jednotlivých centrech potrápily? V CA Matematika se zabývali finanční gramotností. Seznámili se se státovkami a bankovkami tehdejší doby a počítali a srovnávali ceny potravin a různých výrobků z této doby. V CA Čtení poznávali dětskou literaturu 30. let a vyzpovídali spisovatele Karla Čapka. V CA Umění se každý stal majitelem módního salonu a měl za úkol vytvořit návrh oblečení pro muže nebo ženu. V CA Svět na všechny čekaly naše světově známé firmy, jejich výrobky a loga. V CA Jazyková pravidla se poznávala Třebíč v období vzniku Československé republiky. A věřte, že mnohdy bylo velkým oříškem poznávat na dobových fotografiích místa v našem městě. A CA Psaní nás seznámilo podrobněji s první prezidentem T. G. Masarykem. Pátá třída poznala díky centrům tuto dobu i z trochu jiné stránky než jen z učebnic.