Home >Pro budoucí prvňáčky >Dění ve třídách Začít spolu >Šamanská krabička (třídnická hodina)

Šamanská krabička (třídnická hodina)

Šamanská krabička (třídnická hodina)

To, že se žáci a žákyně 5. třídy v třídnických hodinách věnují rozvíjení a budování svých soft skills (měkkých životních dovedností), není žádným tajemstvím. Únorové téma (6. února) se zabývalo odpočinkem a spánkem. Nejprve se rozproudila bohatá debata nad spaním ve školce, odpoledními šlofíky, až se došlo k večernímu usínání. Žáci a žákyně se pokusili vnímat svoje biorytmy. Každý si vytvořil svoji šamanskou krabičku, která může sloužit jako pomyslná kotva předspánkového rituálu. A jak taková krabička funguje? Každý večer před spaním si do šamanské krabičky uschovejte tři hezké zážitky nebo radosti, které vás ten den potkaly. A pokud se vytrvá a každý den před spaním se bude soustředěně dělat stejná činnost, půjde se spát v dobré náladě. Tak tedy DOBROU NOC.