THANKSGIVING DAY ve 4. A

THANKSGIVING DAY ve 4. A

Každý čtvrtý čtvrtek v listopadu slaví Američané Den díkůvzdání, svátek připomínající oslavu první úrody, o kterou se dělili Poutníci (první američtí osadníci) a původní obyvatelé Ameriky. To se dozvídali naši čtvrťáci a čtvrťačky v hodinách angličtiny. A nemyslete si, že jim to tyto informace byly jen tak sděleny. Různé zajímavosti o tomto svátku si museli sami vyhledat, a pak sdílet s ostatními. Nakonec se každý z žáků a žákyň stal „Poutníkem" a putoval po různých ostrovech, kde se plnili různé úkoly vycházející z tohoto svátku a samozřejmě jak jinak než v angličtině. Navštěvovali se např.: Ostrov abecedy, Krocanův ostrov, Ostrov zpráv, Ostrov domorodců, Ostrov čísel, Ostrov slov, Ostrov Poutníků. Hodina angličtiny příjemně uplynula a při závěrečném hodnocení se všichni shodli, že se práce zdařila.

Happy Thanksgiving day.
Vladimíra Otisková a Ivana Válalová