Vánoční týden v 3. A

Vánoční týden v 3. A

Ani poslední týden ve škole v roce 2021 se ve 3. A nezahálelo. V úterý 14. prosince tvořili žáci a žákyně ze stavebnice Roto vánoční výtvory. Zpočátku se to zdálo těžké, ale nakonec vznikla různá zajímavá dílka: andílci, sněhuláci, dárečky, a dokonce i káď s kaprem. Ve čtvrtek 16. prosince se třídou linula poezie. Proběhlo totiž třídní kolo recitační soutěže. Blahopřejeme vítězům. 1. místo obsadila Šarlota Horská, na druhém místě byl Ondřej Žampa a krásné třetí místo obsadila Anna Koncová. A už se pomalu blížil poslední školní den. Na pátek 17. prosince se všichni těšili. To, že tento den je výjimečný, svědčilo, že žáci a žákyně místo aktovek s učením, měli batůžky plné cukroví a dárečků pro své kamarády a kamarádky. Ale než proběhlo samotné rozdávání dárků a věřte, že děti byly velmi nedočkavé, plnily se různé úkoly. Den začal jako vždy adventním úkolem. Poté proběhla besídka před školním vánočním stromečkem. Zazněly koledy a nechyběl ani vánoční taneček. Shlédlo se i anglické divadlo připravené paní Otiskovou a zazněla i velmi známá anglická písnička We wish you a Merry Christmas. Pak následovala vánoční dílnička se sádrovými sněhuláky a vánočním skřítkem. Nechyběla ani dílna čtení na téma Vánoční dárky. A pak již nadešel dlouho očekávaný okamžik. Nadílka dárečků. Na závěr si všichni popřáli krásné Vánoce a šťastný nový rok. A totéž přejí žákyně a žáci 3. A všem lidem dobré vůle.

Mgr. Ivana Válalová