Home >Pro budoucí prvňáčky >Dění ve třídách Začít spolu >Výprava na Rokštejn - 2. A (šk.rok 2020-21)

Výprava na Rokštejn - 2. A (šk.rok 2020-21)

Na čtvrtek 24. června se těšili všichni žáci a žákyně 2. A. Čekala je jejich první velká společná výprava na zříceninu hradu Rokštejn. Vlakem se vydali do Přímělkova. Tam se rozdělili na dvě skupiny a pomocí hry šipkovaná vyrazili na hrad Rokštejn. Cesta kolem řeky Brtnice byla velmi náročná a musíme pochválit naše žáčky, že se zachovali jako praví cestovatelé a průzkumníci a překážek na trase se nelekli. A jaké že to byly překážky na cestě? Bahno, vysoké kopřivy a mnohdy velmi neschůdný terén. Ale nakonec žáčci mezi stromy zahlédli zdi hradu Rokštejna a útrapy z cesty byly zapomenuty. Kromě prohlídky zbytků hradu na děti čekalo 15 pohádkových postav v připravené bojovce. Cestu zpět si všichni zvolili po jednodušší trase – po silnici. To však ještě nikdo netušil, že největší překvapení mají všichni před sebou. Místo plánovaného odjezdu z Přímělkova ve 14 hodin, se odjelo až v 15:04. Původní vlak měl totiž poruchu a vůbec nepřijel. Ale i přes tuto komplikaci se všichni vraceli nadšeni z vydařené výpravy a hned by se nejraději vydali na další. To si však musí rok počkat. 2. A přejeme všem krásné léto a prázdniny.

Mgr. Ivana Válalová