Home >Pro budoucí prvňáčky >Přípravka pro budoucí prvňáčky >Lekce 11 - Sluchová diferenciace 27.4. 2023

Lekce 11 - Sluchová diferenciace 27.4. 2023

Ve čtvrtek 24. dubna 2023 proběhla jedenáctá (předposlední) lekce naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Cílem setkání bylo procvičit sluchovou diferenciaci a horní kličku jako další grafomotorický prvek. Všichni předškoláci se snažili určit počet slabik ve slovech, rozpoznávali a zapisovali i jejich délku. Horní kličku si nejprve zkusili na tabuli křídou a poté obtahovali na pracovním listu. Všechny činnosti byly motivované tématem zvířat, což je pro děti přitažlivá oblast. Práci v lavicích střídaly činnosti na koberci nebo v prostoru, a tak se nám podařilo udržet co nejvíce dětské pozornosti.

List z lekce je dispozici ke stažení níže, také je možné si ho vyzvednout vytištěný v zelené krabici v zádveří školy.

*.pdf ; 446.2 kB