Home >Pro budoucí prvňáčky >Přípravka pro budoucí prvňáčky >Lekce 3 - Školní zralost (přednáška) Prostorová orientace 8.12. 20221

Lekce 3 - Školní zralost (přednáška) Prostorová orientace 8.12. 20221

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 proběhlo třetí setkání našeho cyklu PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Tentokrát byl připraven program i pro rodiče, tudíž do tříd šly děti s učitelkami 1. stupně většinou samy.

V prostorách našeho Studia Kopce proběhla pro rodiče velmi interaktivní přednáška speciální pedagožky Mgr. Hany Otevřelové. Ta se snažila o to, aby si rodiče na vlastní kůži vyzkoušeli vše, co mají zvládnout před nástupem do školy jejich děti. A věřte, že to chvílemi nebylo vůbec jednoduché, všichni si užili si spoustu legracea navíc pochopili, co je školní zralost.

Zatímco se rodiče vzdělávali o dvě patra výše, jejich děti procvičovaly prostorovou orientaci a z grafomotoriky šikmou čáru spolu se spojováním bodů. Šikovné paní učitelky využily k motivaci říši čertů, která zafungovala velmi dobře vzhledem k tomu, že jejich pondělní návštěva ještě neupadla v zapomnění.

Pracovní list naleznete níže.

Těšíme se hned příští čtvrtek 15. prosince na čtvrtou lekci s vánoční tematikou.