Home >Pro budoucí prvňáčky >Přípravka pro budoucí prvňáčky >Lekce 8 - Matematické představy 22. 2. 2024
Pro budoucí prvňáčky

Lekce 8 - Matematické představy 22. 2. 2024

Lekce 8 - Matematické představy 22. 2. 2024

Ve čtvrtek 22. února proběhla 8. lekce PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY, kde si děti procvičovaly matematické představy a z grafomotoriky lomenou čáru.  Všechny aktivity dětí byly motivovány zvířaty ze ZOO za pomoci velkého výběru plyšáků, což velmi zvýšilo motivaci a koncentraci předškoláků. V úvodu lekce děti třídily zvířata dle různých kritérií, poté je počítaly, porovnávaly a dopočítávaly, což je velmi přínosné pro budoucí výuku matematiky. V závěrečné části byla procvičena lomená čára jako krokodýlí zuby, coz opět sklidilo velký ohlas dětí. Budoucí předškoláci si ještě nakonec zahráli hru procvičující geometrické tvary a spokojeni odcházeli domů. 

Pro rodiče dětí a všechny další zájemci z řad veřejnosti se uskutečnila druhá beseda o programu Začít spolu, která měla za úkol co nejvíc prakticky seznámit účastníky s prostředím tříd, strukturou dne a průběhem typické formy programu - centry aktivit.

Akce byla určena nejen pro rodiče dětí naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY, ale i pro širší veřejnost, byla také zařazena do programu celorepublikové akce "Týden pro wellbeing ve škole".

Těšíme se další lekci, která částečně proběhne v keramické dílně!