Home >Pro budoucí prvňáčky >Přípravka pro budoucí prvňáčky >Lekce 2 - Sluchová analýza a syntéza 24. 11. 2022

Lekce 2 - Sluchová analýza a syntéza 24. 11. 2022

Ve čtvrtek 24. listopadu jsme se sešli na druhé lekci naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Cílem lekce bylo procvičit sluchovou analýzu a syntézu, děti poznávaly první hlásku slov a také tleskáním určovaly počet slabik ve slovech. Aby je učení bavilo, byly všechny činnosti motivované zvířecí říší, děti se navíc naučily zvířecí říkanku. Závěr lekce byl věnován grafomotorice, a to kruhu spolu s horním a dolním obloukem, samozřejmě spojenými se zvířátky. Dětem lekce uběhla jako voda a rodiče si snad odnesli zajímavé nápady, jak sluchovou analýzu a syntézu procvičovat v běžném životě dětí.

Těšíme se na další lekci, tentokrát budou děti samy ve třídě s paní učitelkou, pro rodiče je připravena beseda o školní zralosti s Hanou Otevřelovou, speciálním pedagogem.

Pracovní list lze stáhnout níže, popř. je možné si ho vyzvednout v zádveří školy v zelené krabici.